Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Chtěla, aby se návštěvy u ní cítily uvolněně, sáhla proto po růžové barvě a Feng Shui

Základním pravidlem Feng Shui je, aby v místnosti jemně proudila energie. Obyvatelé domu i návštěva se poté cítí v místnosti uvolněně a bezpečně. A podle těchto základů autorka projektu postupovala a právě v tomto duchu volila barvy, materiály i vzory.

Terezie Benoni | 12. 10. 2023

Projekt bytu 2+kk o 47 m² v Praze od ateliéru CG Creative je skvělou ukázkou, že všechno je možné, když dáte profesionálům volnou ruku. Majitelka měla pouze tři požadavky- byt laděný do růžova, s pravidly feng shui a také, aby odrážel její osobnost. Designérka Pavla Piknerová a její zkušený tým měl v tomto ohledu naprostou důvěru. V rekonstruované vile v Malvazinkách vznikla dokonalá ženská oáza, která se rychle stala jejím nejmilejším útočištěm. Základním pravidlem Feng Shui je, aby v místnosti jemně proudila energie. Obyvatelé domu i návštěva se poté cítí v místnosti uvolněně a bezpečně. A podle těchto základů autorka projektu postupovala. Důležité bylo do prostoru zakomponovat prvky, které budou spolupracovat, a přitom se vyvarovat neestetických doplňků a dekorací. Dobré Feng Shui není na první pohled patrné. Poznáte ho až ve chvíli, kdy v prostoru strávíte nějaký čas. Najednou si uvědomíte, že je vám v místnosti dobře, i když se třeba nejedná o váš oblíbený nebo preferovaný styl.

Galerie: Byt zařízený podle pravidel Feng Shui
Mohlo by se vám líbit

Venkovský dům v Hukvaldech prošel citlivou rekonstrukcí, nechybí dřevěné podlahy, nábytek z masivu a lněný textil

Ráj na zemi. Tak se dá mluvit o tomto domě s rodinnou atmosférou, který jeho majitelé citlivě opravili s respektem k historii tohoto místa.
marianne.cz

Byt zařízený podle Feng Shui neznamená použití kýčovitých sošek

Konzultantka Feng Shui Alena Topinková chtěla v obývacím pokoji podpořit element kovu a vody jakožto energie, které jsou nejen v souladu s prostorem, také také s preferencemi majitelky. To ovšem neznamenalo ani v nejmenším umístit sem čínské kovové sošky, akvárium nebo nevkusný obraz s jezerem. Jemná pudrová růžová, bílá a šedá barva v kombinaci s luxusními zlatými doplňky jsou naprosto dostačujícím doplněním kovu a taktéž vhodnou podporou vody. Průhledné skleněné dekorativní předměty v podobě ručně foukaného skleněného osvětlení vše ještě více podtrhuje.

Pocit elegance a luxusu místo růžového punku

Prvek dřeva představují ve Feng Shui především živé rostliny. Ty se například do ložnice nehodí, a tak designérka zvolila velkoplošnou květinovou tapetu, která dává vyniknout vysokému čelu tmavě zelené sametové postele. Všechny elementy byly do interiéru zasazeny vkusně a jsou v perfektním souladu s ostatními požadavky. Barvy hrají v celém interiéru důležitou roli. Zvolit růžovou jako dominantní barvu bylo odvážným krokem, který by většina designérů mohla považovat za příliš velký punk. Přestože se objevuje v každé místnosti, celkový vzhled nepůsobí vůbec přeslazeně. Naopak navozuje pocit elegance a luxusu. Růžová se vyskytuje hlavně na doplňcích – na skleněných obkladech pudrových odstínů, na potahu gauče a občas také na dekoracích. Základ je však nadčasový, jelikož jej tvoří šedá a bílá barva. Hlavní koncept je postavený na lakovaném nábytku a na autentických materiálech.


Autoři projektu: CG Creative, Pavla Piknerová, Richard Studenovský

Mohlo by se vám líbit

Dva vršovické byty rozdělili na modráka a žluťáka. Který si získá vaše srdce?

Z vršovického bytu se vyklubala dvojčata. Půdorys  architekti rozdělili na dva kutlochy, které se vzájemně podobají. Interiér každého z nich se odvíjí od textury původních omítek. „Modrák“ je celkově tmavší, hraje si s černými doplňky a kouřovým sklem. Jeho dvojče „žluťák“ naopak kombinuje jemnější a světlejší odstíny s průsvitným prosklením.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem

Byt s krásnou kuchyní, tradičním krbem, dřevěnými podlahami a kouzelným dětským pokojem

Byt
Fantastická proměna pražské garsonky sloužící k pronájmu: Za minimum nákladů se interiér zabarvil v duchu české trikolory

Fantastická proměna pražské garsonky sloužící k pronájmu: Za minimum nákladů se interiér zabarvil v duchu české trikolory

Byt
Pořídili ateliér slavných umělců a přetvořili ho na místo, kde chtějí s rodinou žít, tvořit i milovat

Pořídili ateliér slavných umělců a přetvořili ho na místo, kde chtějí s rodinou žít, tvořit i milovat

Byt
Dříve nebytové prostory v podkroví starého domu přestavěli na útulný domov pro mladou rodinu

Dříve nebytové prostory v podkroví starého domu přestavěli na útulný domov pro mladou rodinu