Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Mladá rodina vytvořila úžasný interiér plný elegance a nadčasovosti

Info ikona
Absolutní nadčasovost a elegance jsou synonymem tohoto bytu pro mladou rodinu

Kompletně zrekonstruovaný byt v secesním domě prošel před pár lety důkladnou rekonstrukcí. Mladá rodina ho přizpůsobila svým potřebám, majitelé se ale rozhodli pro klasický elegantní styl, který ke staré budově dokonale ladí.

Terezie Benoni | 11. 01. 2024

Jednoduché linie, přírodní materiály, pečlivě vybrané dekorace a svítidla. To jsou základní prvky, které z klasicky zařízeného bytu dělají vkusný a elegantní interiér, kde se dokonale potkává staré s moderním. Pojďme se tedy podívat do tohoto bytu nedaleko centra švédského Göteborgu. Prostor o ploše 94 metrů čtverečních je rozdělený na kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, velkou ložnici a menší dětský pokoj, koupelnu, nechybí také prostorná vstupní hala a balkon, který je orientovaný na jihovýchod a od ráno až do oběda si zde mohou majitelé užívat hřejivého slunce.

Galerie: Elegantní byt v Göteborgu
Mohlo by se vám líbit

Kuchyň změnila své místo

Po rekonstrukci je byt rozdělený na denní a noční zónu. Dřív byla malá kuchyň v místě současného dětského pokoje. Mladí manželé se ale rozhodli, že bude lepší, když bude kuchyň přímo navazovat na obývací pokoj. Obě místnosti lze zcela spojit, když se otevřou veliké dvoukřídlé dveře. Prostorná kuchyň je nyní propojená s jídelnou. Právě proto, že se nejedná pouze o technickou místnost, ale rodina i jejich návštěvy zde tráví hodně času, byla kuchyňská linka vybraná v minimalistickém dekoru. Na jedné stěně najdeme velké potravinové skříně se zabudovanými spotřebiči, varná a mycí část se obešla bez horních skříněk, které nahrazuje police v elegantním dekoru. V celém interiéru najdeme řadu zajímavých obrazů i dekorací ve zlatých tónech, které dodávají bytu punc luxusu. Hlavní úložné prostory jsou jako v obou ložnicích, tak ve vstupní hale. Obývací pokoj je proto zařízený minimem nábytku a uchoval si vzdušnou atmosféru.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku