Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Rodinné bydlení nedaleko Paříže

Když před dvěma lety koupili dům, čekala je náročná rekonstrukce.

Když před dvěma lety koupili dům, čekala je náročná rekonstrukce. Povolali na pomoc stavební firmu a nezůstal téměř kámen na kameni. Historické kouzlo budovy ale nezmizelo.

Terezie Benoni | 17. 04. 2020

„Náš dům byl postaven v roce 1912 a nachází se v Ile de France, nedaleko Paříže. Koupili jsme ho před méně než dvěma lety a žiji zde s manželem Henrim a našimi chlapci, kteří mají tři a jeden rok,“ popisuje Ludivine. „Ačkoli je můj muž šikovný kutil, na ty zásadní opravy našeho domu jsme museli pozvat specializovanou firmu, aby provedla stavební práce. Rozbili zdi, zavedli novou elektřinu, udělali v celém domě instalatérské práce. Bylo potřeba také nové zateplení a rekonstruovat schodiště. My jsme pak doladili zbytek jako podlahy, kuchyň, dlažbu, výmalbu,“ popisuje Ludivine. 

Přízemí prošlo celkovou proměnou.

Přízemí prošlo celkovou proměnou. Jsou nové příčky, podlahy i dřevěné obklady. 

Pro rodinu ideální

Dům je třípatrový o celkové rozloze 135 m². V přízemí je útulný obývací pokoj s kuchyní, v budoucnu zde rodina plánuje ještě jednu koupelnu a prádelnu. Ve druhém patře jsou dvě ložnice, kancelář a koupelna. V podkroví je pak hlavní ložnice s koupelnou. „Čekám, že se interiér ještě změní, jak děti porostou, ale půjde spíš o kosmetické detaily než větší stavební zásahy. Těch jsme si už užili dost. Určitě časem obměním některé tapety,“ vysvětluje Ludivine. 

 

V prvním patře najdeme dětské pokoje, koupelnu a kancelář. 

V prvním patře najdeme dětské pokoje, koupelnu a kancelář. 

Světelná magie

„Je pro mě důležité světlo. Během dne nechci svítit, tak potřebuji dostatek denního světla. Ale navečer mám ráda jemné tlumenné osvětlení lamp a lampiček,“ popisuje majitelka domu, která ve své domácnosti míchá jednotlivé styly tak, aby jí bylo příjemně. „Spoustu nábytku mám od značky Maisons du Monde, Vertbaudet, ale také z Ikey. Mám ráda také starožitnosti a bleší trhy, kde se dají najít opravdové poklady.“ 

Dětské pokoje jsou zatím přizpůsobené potřebám pro nejmenší děti.

Dětské pokoje jsou zatím přizpůsobené potřebám pro nejmenší děti. Časem se ale budou proměňovat. 

Kuchyňská linka je v minimalistickém severském stylu.

Kuchyňská linka je v minimalistickém severském stylu. Manželé celý prostor opravili sami. 

Ložnice je v podkroví a sousedí s ní prostorná pohodlná koupelna. 

Ložnice je v podkroví a sousedí s ní prostorná pohodlná koupelna. 

Galerie: Stoletou stavbu nedaleko Paříže museli kompletně zrekonstruovat

Foto: www.instagram.com/ludi_s_house