Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Panelákový byt doslova rozsvítily květinové tapety a veselá výmalba

Info ikona
Panelákový byt doslova rozsvítily květinové tapety a veselá výmalba

Třípokojový padesátimetrový byt v domě ze čtyřicátých let prošel v minulých letech lehkou rekonstrukcí. Bylo nutné pořídit novou kuchyň a opravit koupelnu, zbytek místností stačilo nově vymalovat.

Terezie Benoni | 24. 07. 2023

Světlý a vzdušný rohový byt se může pochlubit vysokými stropy, které mu dodávají na vzdušnosti. Pětipatrová budova byla postavená ve čtyřicátých letech minulého století a jedná se o jeden z prvních panelových domů ve Švédsku. Z doby vzniku se podařilo dochovat původní parkety, některá kování a zabudované šatní skříně, které prošly důkladnou renovací. Velký balkón orientovaný na jih poskytuje interiéru dostatek slunečního světla od rána do večera. V bytě jsou dvě oddělené ložnice, spousta úložných prostor, zrekonstruovaná koupelna, kuchyň a obývací pokoj.

Galerie: Byt s veselou výmalbou
Mohlo by se vám líbit

Úložné prostory bez chyby

Již při vstupu do bytu vás přivítá velkorysá předsíň s vestavěnými skříněmi, které zdobí původní kovové úchyty. Kromě police na klobouky, věšáků a botníku je zde ještě menší komora a v jedné ze skříní se našlo místo pro pračku kombinovanou se sušičkou. Díky tomu je v koupelně mnohem víc místa. Stěny chodby jsou v pudrovém odstínu, který doplňuje bílý nábytek. Nová kuchyňská linka je v minimalistickém bílém dekoru. Interiér dělá zajímavějším černobílá šachovnicová podlaha. Srdcem bytu je prostorný obývací pokoj s velkými okny a vstupem na slunný balkon. Na balkoně je dostatek prostoru pro venkovní nábytek i několik rostlin. Stěny obávacího pokoje jsou vymalovány ve střízlivém růžovém tónu. Také hlavní ložnice má dostatek úložného prostoru a její stěny se nesou v uklidňujících šedomodrých tónech. Poslední místností je dětský pokoj, jehož stěny rozsvítila tapeta Aurora od Svenskt Tenn. Do místnosti se vstupuje posuvnými dveřmi z obývacího pokoje. K bytu náleží ještě dvě sklepní místnosti, z nichž jedna slouží jako spíž.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku