Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Studentka truhlařiny si většinu nábytku i dekorací vyrábí sama

Info ikona
Studentka truhlařiny si většinu nábytku vyrábí sama

Kristiina v obchodech nakupuje jen výjimečně. Většinu věcí si sama vyrobila, nebo opravila staré kousky pro prarodičích. Jak se žije ve skandinávském boho stylu?

Terezie Benoni | 27. 11. 2023

Kristiina Koivula (25) bydlí se svým přítelem Tuomasem a psem Novou na 51 metrech čtverečních. „Mám ráda všechno jedinečné, ručně vyráběné a recyklované, což je znát i u mě doma. Jako studentka truhlařiny mám možnost vyrobit si vlastní nábytek a navrhnout dřevěné dekorace.“ Její domov je vskutku originální. „Zamilovala jsem se do kombinace skandinávského a boho stylu s některými rustikálními detaily. Fascinuje mě také minimalistický styl bydlení, ale nejsem ho schopná, když je všude tolik krásných věcí,“ říká se smíchem Kristiina. 

Mohlo by se vám líbit

Zvenčí nenápadný domek ukrývá pohádkové pohodlí

Pojďme se na chvilku zasnít a zapomenout na každodenní starosti. V kouzelném domku uprostřed hlubokých lesů v západním Sussexu jsou k tomu ideální podmínky.
mariannebydleni.cz
Info ikona
Pronajatý byt ve skandinávském boho stylu

Interiéru dominuje neupravené surové dřevo kombinované s hřejivými textilními doplňky. 

Život v pronajatém bytě


Bydlíme ve finském městě Espoo v blízkosti centra a vlakového nádraží. „Byt máme pouze pronajatý a jsme tu rok. Je součástí bytového domu postaveného v roce 1992. Majitel ho před dvěma roky kompletně zrekonstruoval, takže jsme přišli prakticky do nového. Náš budoucí domov na nás ale čeká na venkově, kam se přestěhujeme, až dostuduji. Chceme se vrátit do mé rodné vesnice, kde už pár let opravuji staletý dům.“ Většina nábytku pochází přímo z dílny Kristiiny, často se jedná o recyklovaný nábytek z bazarů, nebo ho našla na babiččině půdě. „Vyrobila jsem si konferenční stolek v obývacím pokoji, TV stojan, jídelní stůl a lavici v kuchyni. Jediná nová věc, kterou jsme pořídili, je gauč z Ikea.“

Galerie: Stylové bydlení Kristiiny Koivuly
Mohlo by se vám líbit

Neděláte náhodou také tyto chyby při mytí nádobí v myčce?

Neumyté nádobí, matné sklo, nádobí je mokré, nebo myčka dokonce zapáchá. Co děláme špatně a jaké nádobí do myčky vůbec nepatří?
mariannebydleni.cz

Jen tak se nevzdá

Pro Kristiinu je důležité mít doma dostatek polštářů a dek, a různé relaxační zóny, kde kombinuje surové dřevo s drobnějšími dekoracemi. Pro dokonalý pocit domova potřebuje také pokojové rostliny. „Jsem kreativní člověk s touhou dělat všechno svýma vlastníma rukama. Největší odměnou je vidět výsledek své práce. Někdy všechno nevychází tak, jak si naplánuji, ale naštěsti jsem dostatečně vytrvalá a zkouším to pořád dál.“ Čas tráví nejraději doma a tak se snaží pro sebe i pro své blízké vytvářet tu správnou atmosféru pohody. „Před rokem jsem začala se sestrou podnikat. Založili jsme internetový obchod s názvem Karahkat Design, kde prodáváme vlastní ručně vyráběné dekorace a také hledáme jedinečné produkty z celého světa.“

Mohlo by se vám líbit

Z korálků si s námi vyrobte romantickou dekoraci

Korálky zažívají svůj velký návrat. Moderní jsou drobné i větší dekorace z korálků ze světlého dřeva, které si jednoduše vyrobíte sami doma.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku