Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

DIY: Dekorace samé zlato!

Info ikona
DIY zlaté dekorace

Talířky a šálky po babičce mohou znovu zazářit coby dekorace. Společnost jim udělají pozlacené figurky lesních zvířat. Tohle DIY je extrémně jednoduché, vtipné a přitom stylové!

Anna Černotová | 8. 08. 2019

Pokud vás zaujala výroba doplňku do dětského pokoje – sklenic s veselými víčky, přicházíme s další variací na podobné téma. Jen tentokrát hlavní roli hraje luxusní zlatá společně s porcelánem. Naše fotografka Zuzka Veselá si při přípravě dekoru pro Nordic speciál pohrála s barvou ve spreji a starými talířky a vdechla jim nový život. 

Co budete potřebovat:

Různé figurky lesních zvířat, bazarové talířky a šálky se zlatým zdobením, tavnou pistoli, zlatou barvu ve spreji (my jsme použili Belton, 150 ml, prodává například Pemi.cz za 181 Kč)

Info ikona
DIY zlaté dekorace
Mohlo by se vám líbit

Cenné úlovky

Pátrání po pokladech minulosti se může stát nezapomenutelným momentem celého procesu výroby. Věnujte mu dostatek času, divili byste se, jaké kouzelné kousky lze v bazarech a na bleších trzích pořídit.

Zlatý sprej

Barva ve spreji je hutná, takže ji před použitím dlouho protřepávejte, alespoň půl minuty. Stříkejte zlehka, ale rychle, abyste nevytvořili příliš silnou vrstvu, pod níž by zmizela textura figurky. Kvůli zápachu stříkejte jinde než doma!

Info ikona
DIY zlaté dekorace
Mohlo by se vám líbit

Lepení pistolí

Tavnou pistoli nechte delší dobu zahřívat, jedině pak bude lepidlo dostatečně měkké a figurku přilepíte na první dobrou. Lepidla stačí jen kapka o velikosti čočky, aplikovaná na více místech. Důležité je, aby po přilepení nebyla vidět.

Z jiné perspektivy

Nejen talířek, ale i šálek na kávu se může stát výjimečnou ozdobou vaší domácnosti. Pozlacený orel s majestátně roztaženými křídly správně vybalancovaný na jeho okraji bude střežit každý poklad, který do něj ukryjete. Třeba snubní prsten!

Mohlo by se vám líbit