Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Do staré maďarské továrny byl vestavěný útulný loft

Info ikona
Průmyslový loft v Budapešti

Průmyslový loft v Budapešti dokazuje, že industriální interiér nemusí být vůbec chladný a neútulný, dá se kombinovat i s přírodními materiály nebo nábytkem v rustikálním či retro stylu.

Terezie Benoni | 23. 08. 2022

Architekti Golovach Tatiana a Andrey Kot navrhli průmyslový loft  o velkorysé obytné ploše 150 m². Byt se nachází ve staré budově továrny na oděvy postavené roku 1928 v centru Budapešti v Maďarsku. Charakter stavby zůstal zachovaný a industriální atmosféra je zde patrná na každém kroku. Architektům se podařilo vestavět byt do továrny, a ne přetvořit továrnu na bytový komplex. Díky tomu vznikly dva fungující samostatné koncepty. Továrna, která poskytuje dokonalé průmyslové kulisy a interiér bytu, který si pohrává se směsicí stylů a z každého z nich si bere to nejlepší.

Galerie: Průmyslový loft v Budapešti
Mohlo by se vám líbit

Nábytek navržený na míru

Architekti se rozhodli odstranit omítku, aby odhalili cihly, beton a dodali prostoru průmyslový vzhled. Na stěny byly použity také dekorativní panely a omítka. Pro podlahovou úpravu se rozhodli použít dlaždice simulující beton a staré parkety. Architekti pečlivě vybírali dokončovací materiály a nábytek, některé kusy byly dokonce navrženy na míru. V přízemí se nachází kuchyň, jídelna, obývací pokoj, knihovna, koupelna pro hosty se sprchou a chodba se šatnou na kabáty. Společné prostory jsou rozdělené tak, že nad kuchyní je vytvořené druhé patro, zatímco obývací prostor je otevřený s vysokými stropy. Tento prostor byl na jedné straně využitý jako knihovna sahající až do výšky pěti metrů. V patře je pak intimní zóna s hlavní ložnicí, pracovnou, koupelnou a šatnou.
 

Zdroj informací: Golovach Tatiana a Andrey Kot, www.archiscene.net

Mohlo by se vám líbit