Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Dům v Beskydech je zčásti schovaný pod zemí

Info ikona
Schovaný pod zemí

Obytná část tohoto zvenčí maximálně nenápadného domu je schovaná pod zemí. O to větší překvapení vás při návštěvě velkoryse řešeného interiéru čeká.

Terezie Benoni | 30. 08. 2023

Projekt domu zasazeného do kopcovité oblasti Beskyd čelil hodně omezením. Výsledek je fištrónský. „Příchozího upoutá jednoduše a tradičně pojatá hospodářská část domu s příjezdovým dvorem vymezeným dřevěnými objekty technického zázemí, garáží, skladů a otevřenou krytou chodbou, lemující vegetací osázenou střechu obytné budovy, která je na první pohled skrytá. Obytná část je totiž z větší části schovaná pod zem,“ vysvětlují autoři ze studia Dooom, se kterými na projektu spolupracoval ing. arch. Ivan Bergmann a o stavební část se postaral ing. Pavel Srba.
 

Galerie: Schovaný pod zemí
Mohlo by se vám líbit

Dřevo, kámen a sklo 

Při příchodu se může zdát, že vás čeká drobná skromná dřevostavba. O to větší přijde překvapení, když do domu vejdete. „Má dvě mírně vůči sobě zalomená křídla – společenský a klidový sektor. Z obou velkoryse prosklených výplní, využívajících nádherný výhled, lze pak vyjít přímo ven na částečně kryté terasy navazující na mírně se svažující pozemek.“ Dřevostavba je skvělou inspirací, jak citlivě zasadit moderní stavbu do krajiny.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku