Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Měšťanský mikulovský dům s klenutými stropy, úžasným geniem loci a designovým interiérem

Info ikona
Měšťanský mikulovský dům s klenutými stropy, úžasným geniem loci a designovým interiérem

V bývalé židovské čtvrti v centru vinařské obce Mikulov stojí dvoukřídlý měšťanský dům, který je promyšlený do posledního detailu a snoubí v sobě historii místa i moderní design.

Terezie Benoni | 30. 05. 2022

V bývalé mikulovské židovské čtvrti zůstala zachována řada budov, pocházejících až ze 16. století. Místo s působivou atmosférou leží v sousedství zámeckého parku a blízko centra vinařské obce. Památkově chráněný dům v renesančním a klasicistním slohu je po téměř dokončené kompletní rekonstrukci. Okna jsou dvojitá kastlová, dům má podlahové vytápění v kuchyni, obývacím pokoji a koupelnách, dále jsou všude radiátory napojené na plynový kotel (doplněný o elektrokotel). Působivý interiér zdobí historická dlažba z kostela, odkrytá štuková malba v obývacím pokoji, porcelánové doplňky v domě od uznávaného designéra Daniela Piršče nebo designová osvětlení Rudolfa Rusňáka. Naprostým unikátem je zachovaná domovní židovská rituální lázeň mikve. Malebný dvorek poskytuje možnost příjemného posezení.

Variabilní prostor čeká na své finále

V současně chvíli je interiér rozdělený na mezonetový byt a 2 apartmány, je ale možné celkové dispozice variovat. Půdní vestavbou, dokončením rekonstrukce a několika stavebními úpravami lze v domě vytvořit až 8 samostatných jednotek, z toho 4 plnohodnotné byty s kuchyněmi a 4 pokoje se sociálním zařízením. Všechny jednotky mohou mít samostatný vchod. Ve vstupní úrovni bytu v přízemí se nachází pracovna, wellness se saunou, šatna a toaleta. V patře jsou 3 ložnice s en-suite koupelnami. Koupelna u hlavní ložnice je uzpůsobena k relaxaci, vana samostatně stojící u okna umožňuje výhled až do Rakouska. Apartmán v přízemí má kuchyni, obytnou část, ložnici, koupelnu a WC. V apartmánu ve 2. patře je obývací pokoj, kuchyně, 2 ložnice, koupelna a spíž/šatna. Z chodby lze vstoupit na zimní zahradu nebo vystoupat po schodišti do podkroví, které je využíváno jako velká otevřená herna. Z vedlejšího půdního prostoru je možné vytvořit další apartmán. V suterénu je garáž s úložnými prostory, sklep s ochlazovacím bazénkem pro wellness a prostor vhodný pro vybudování vinného sklípku nebo například bazénu.

Zdroj informací: Svoboda & Williams, svoboda-williams.com