Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Měšťanský mikulovský dům s klenutými stropy, úžasným geniem loci a designovým interiérem

Info ikona
Měšťanský mikulovský dům s klenutými stropy, úžasným geniem loci a designovým interiérem

V bývalé židovské čtvrti v centru vinařské obce Mikulov stojí dvoukřídlý měšťanský dům, který je promyšlený do posledního detailu a snoubí v sobě historii místa i moderní design.

Terezie Benoni | 15. 04. 2023

V bývalé mikulovské židovské čtvrti zůstala zachována řada budov, pocházejících až ze 16. století. Místo s působivou atmosférou leží v sousedství zámeckého parku a blízko centra vinařské obce. Památkově chráněný dům v renesančním a klasicistním slohu je po téměř dokončené kompletní rekonstrukci. Okna jsou dvojitá kastlová, dům má podlahové vytápění v kuchyni, obývacím pokoji a koupelnách, dále jsou všude radiátory napojené na plynový kotel (doplněný o elektrokotel). Působivý interiér zdobí historická dlažba z kostela, odkrytá štuková malba v obývacím pokoji, porcelánové doplňky v domě od uznávaného designéra Daniela Piršče nebo designová osvětlení Rudolfa Rusňáka. Naprostým unikátem je zachovaná domovní židovská rituální lázeň mikve. Malebný dvorek poskytuje možnost příjemného posezení.

Galerie: Zrekonstruovaný dům v Mikulově
Mohlo by se vám líbit

Variabilní prostor čeká na své finále

V současně chvíli je interiér rozdělený na mezonetový byt a 2 apartmány, je ale možné celkové dispozice variovat. Půdní vestavbou, dokončením rekonstrukce a několika stavebními úpravami lze v domě vytvořit až 8 samostatných jednotek, z toho 4 plnohodnotné byty s kuchyněmi a 4 pokoje se sociálním zařízením. Všechny jednotky mohou mít samostatný vchod. Ve vstupní úrovni bytu v přízemí se nachází pracovna, wellness se saunou, šatna a toaleta. V patře jsou 3 ložnice s en-suite koupelnami. Koupelna u hlavní ložnice je uzpůsobena k relaxaci, vana samostatně stojící u okna umožňuje výhled až do Rakouska. Apartmán v přízemí má kuchyni, obytnou část, ložnici, koupelnu a WC. V apartmánu ve 2. patře je obývací pokoj, kuchyně, 2 ložnice, koupelna a spíž/šatna. Z chodby lze vstoupit na zimní zahradu nebo vystoupat po schodišti do podkroví, které je využíváno jako velká otevřená herna. Z vedlejšího půdního prostoru je možné vytvořit další apartmán. V suterénu je garáž s úložnými prostory, sklep s ochlazovacím bazénkem pro wellness a prostor vhodný pro vybudování vinného sklípku nebo například bazénu.

Mohlo by se vám líbit

Zdroj informací: Svoboda & Williams, svoboda-williams.com

Zdroj článku