Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Navštivte s námi horskou chatu ve Špindlerově Mlýně: Kombinace přírodního dřeva a moderního designu

Víkendový apartmán je součástí nově zrekonstruovaného bývalého penzionu ve Špindlerově Mlýně. Je situován v přízemí domu, který je posazen v kopci na konci cesty, okna apartmánu tak mohou nerušeně rámovat výhled na krkonošskou krajinu.

Terezie Benoni | 15. 05. 2024

Interiér apartmánu původně prošel rekonstrukcí, pro současného majitele byl ale nevyhovující a rozhodl se pro kompletní rekonstrukci včetně výměny podlah, podhledů, veškerého zařízení, sanity apod. „Na základě jeho požadavků byl vytvořen hřejivý interiér evokující horskou chatu s lehce industriálním nádechem, jehož hlavním motivem je přírodní dřevo v několika tvarových a povrchových obměnách. Apartmán o velikosti 110 m2 je vstupní chodbou rozdělen do několika místností – ložnice, dětský pokoj, pokoj pro hosty a hlavní obývací prostor s kuchyní. Interiér je sjednocen do palety několika málo materiálů, kterým dominuje přírodní smrkové dřevo, velmi světle šedá výmalba a shora jej uzavírá betonový strop s přiznaným kabelovým vedením, které probíhá celým apartmánem,“ vysvětlují autoři projektu ze studií Atelier HORIZONT a Archistroj.

Galerie: Interiér horského apartmánu ve Špindlerově Mlýně

Čtěte také: Horský ráj ve Špindlerově Mlýně hledá nového majitele: Nádherný výhled a luxus uprostřed panenské přírody

Horský chalet nadchne svým exkluzivním umístěním na vrcholu Svatého Petra ve Špindlerově Mlýně uprostřed panenské přírody. Nachází se v nadmořské výšce 1160 m.n.m. na jižní straně hřebenu Krkonoš a nabízí neopakovatelné výhledy na horská údolí.

Interiér plný dřeva,  šedivých tónů a jemných pastelových barev

V interiéru je kladen důraz na jednoduchost a celistvost. Dřevěná podlaha v chodbě a hlavním prostoru přechází v přírodní smrkový obklad na stěnách. Struktura dřeva je podpořena poměrně velkou tloušťkou dýhy a jejím následným drásáním, které materiálu přidává na hrubosti a syrovosti. Totožný materiál se pak nachází i na jednotlivých kusech nábytku a interiér tak sjednocuje, pouze kuchyňská linka je mořena do tmavě šedé barvy a spolu s ostrůvkem se odděluje od obývací části. Této místnosti dominuje velký dřevěný jídelní stůl se závěsnými lampami a prkenným obkladem s lavicí v pozadí. Zbytek interiéru je laděný do šedivých tónů, jemných pastelových barev vždy s černým akcentem. Stejná linka je propsána i do ložnic, kde dřevěnou podlahu nahradil měkký koberec, a koupelen s velkoformátovou keramickou dlažbou doplněnou o betonové a ocelové detaily. Dojmu horské chaty napomáhá teplé světlo samostatně svěšených žárovek v celém apartmánu a lihový krb v rohu obývacího prostoru. Jednotlivá místa interiéru doplňují závěsná či přisazená svítidla, kdy každé z nich vytváří jinou, ať už denní či noční atmosféru.

Soutěž Interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty a interiérovými designéry. S nejzajímavějšími účastníky vás postupně seznamujeme na našich stránkách. Mediálním partnerem soutěže je Marianne bydlení.

Čtěte také: Rodinný dům v Dolní Malé Úpě je inspirovaný tradičními horskými chalupami

Do výjimečného kontextu horské obce Malá Úpa navrhli pro přátele dům, který čerpá z historických staveb v Krkonoších, využívá staleté poznatky života v horách a transformuje je pro potřeby soudobého bydlení.
Zdroj článku

Související články

Dům
Z venku obyčejná, uvnitř luxusní: Farma 21. století boří zažité stereotypy

Z venku obyčejná, uvnitř luxusní: Farma 21. století boří zažité stereotypy

Dům
Prozkoumejte moderní jednopodlažní dům, kteří architekti zasadili do kopce a dokonale propojili s přírodou

Prozkoumejte moderní jednopodlažní dům, kteří architekti zasadili do kopce a dokonale propojili s přírodou

Dům
Rekonstrukce třípodlažního rodinného domu v Jenštejnu: Černé prvky se prolínají celým interiérem

Rekonstrukce třípodlažního rodinného domu v Jenštejnu: Černé prvky se prolínají celým interiérem

Dům
Vytvořili skvostný domov, kde se setkává vkusný design a pohodový rodinný život

Vytvořili skvostný domov, kde se setkává vkusný design a pohodový rodinný život