Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Přístavba klasického britského řadového domku je prosluněná, světlá a vzdušná

Info ikona
Přístavba klasického britského řadového domku je prosluněná, světlá a vzdušná

Zpracovat vzácné metry do té doby zpustlého dvorku, se rozhodli londýnští architekti, kterým se podařilo rozšířit menší řadový domek o novou přístavbu. Ukazují tak, jak se dá městský prostor efektivně využít.

Terezie Benoni | 25. 04. 2022

Tradiční londýnská řadovka byla pro malou rodinu nedostačující, a tak oslovili architekty ze studia CAN, aby jim pomohli jejich domek přifouknout. Jako nejlepší řešení se ukázalo využít do té doby nevyužívaného dvorku a vytvořit zde přístavbu. Domek se tak nově otevírá do zahrady, jeho prosklená střecha navíc pouští do interiéru tolik potřebné světlo. Obytná plocha řadovky je tak nově 125 m². Podlaha v přízemí stávající části domu byla snížená, aby byly srovnané podlahy i výšky stropů.

Galerie: Přístavba k tradiční řadovce
Mohlo by se vám líbit

Cihly, dřevo a dlažba

Exteriér přístavby definují tři základní materiály. Jsou to lakované cihly, typické pro londýnské řadové domky, doplněné o pruhovanou ocelovou konstrukci, která lemuje masivní okno, které je možné zcela otevřít do zahrady. Venkovní dlažba je ve stejné úrovni jako podlaha v interiéru, která je z epoxidové pryskyřice. V nové přístavbě je kuchyně s jídelnou, nechybí ani pohodlná pohovka. Obývací pokoj je v prvním patře, kde je také hlavní ložnice a dva menší dětské pokoje.

Zdroj informací: CAN, archdaily.com

 

Mohlo by se vám líbit