Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Rekonstrukce staré řadovky akcentuje použité materiály

Info ikona
Rekonstrukce staré řadovky akcentuje použité materiály

Tato tradiční dvoupatrová budova se nachází v centru krásné barcelonské čtvrti Gracia a nabízí tři moderní apartmány. Každý z nich byl pečlivě zrekonstruovaný tak, aby zůstala zachovaná pozoruhodná původní katalánská architektura.

Terezie Benoni | 23. 05. 2022

Gracia se rychle stává jednou z nejvyhledávanějších barcelonských čtvrtí. Je oblíbená pro své klidné ulice, kouzelnou atmosféru a bohatou kulturu. DOD Building, spolupracující s architekty z ateliéru m-i-r-a Dori Sadanem a Marcem Zaragozou, promítli tyto hodnoty také do svého nejnovějšího projektu a zkombinovali jedinečný místní charakter s progresivním a kreativním designem. Rekonstrukce městského domu působí svěžím dojmem, je rafinovaná, ale nepřeplácaná. Původní prvky byly ponechané v surovém neopracovaném stavu a jsou doplněné o současný design. Tradiční keramické dlaždice, klenuté stropy a původní odhalené cihlové stěny odkazují ke katalánské stavební tradici.

Galerie: Rekonstrukce domu v barcelonské čtvrti Gracia
Mohlo by se vám líbit

Spousta světla a prostoru

Byty jsou zalité přirozeným světlem, které sem přivádí velká okna a jeho ostrost podporuje bílá výmalba ostře lemující původní prvky. Skleněné dveře vedoucí na terasu ruší bariéru mezi interiérem a exteriérem, zatímco otevřené dispozice a vysoké stropy zvyšují pocit velkého prostoru. Podlaha z leštěného betonu dodává interiéru moderní šmrnc a kontrastuje s klasickými dlaždicemi. Alabastrová fasáda budovy zachovává elegantní kouzlo typického městského domu s klasickými štukovými detaily a kontrastními tmavě hnědými okny. Autorům projektu se podařilo vytvořit dokonalou rovnováhu mezi tradicí a současným designem.

Zdroj informací: DEL RIO BANI, m-i-r-a architecture, archdaily.com

 

Mohlo by se vám líbit