Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Neotřelá kombinace dřeva a betonu dodává loftovému bytu ten pravý šmrnc

Info ikona
Loft se dřevem a betonem

Když se řekne loft, často si představíme industriální styl bydlení, který je s ním od počátku spjatý. Víceúrovňové byty s dvojitou výškou stropů ale mohou mít různou podobu. Pojďme se podívat do jednoho, který je plný skandinávského designu.

Terezie Benoni | 27. 09. 2023

Beton a dřevo. To je krásná kombinace materiálů, která se už po desetiletí v architektuře uplatňuje. Kontrast surového a studeného betonu s hřejivým dřevem vytváří v jakémkoli interiéru zajímavou dynamiku a kreativní prostředí. Středobodem interiéru je surový neupravený beton, který dává vyniknout prostoru. Architekti tohoto bytu se ale rozhodli pro nevšední kombinaci. Uprostřed loftu postavili dřevěnou konstrukci, do níž vložili koupelnu a šatní prostor. Za dřevěným boxem je schovaná domácí kancelář, která nejenže poskytuje absolutní soukromí, ale její okna jsou otočená na opačnou stranu domu. Po schodišti na straně dřevěné vestavby vejdete do patra, kde je pohodlná ložnice.

Galerie: Loft plný dřeva
Mohlo by se vám líbit

V tomto loftu není žádný industriál ale skandinávský design

Masivní dřevěný prvek má především praktickou funkci a je vychytaný do posledního detailu. V tomto kvádru jsou vedené veškeré rozvody, klimatizace, odvětrávání, elektrika. Do bytu se vchází přes soukromou terasu velkou prosklenou stěnou. Malé zádveří vás rovnou uvede do hlavního obytného prostoru, kde je kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. Tomu kralují sedací soupravy „Marenco“ od italské nábytkové značky Arflex. Minimalistická kuchyňská linka v šedém dekoru má bohaté úložné prostory a potravinové skříně a zabudované spotřebiče se postupně mění v obyčejné úložné prostory, které pokračují do dřevěného boxu. Potřebného soukromí majitelé docílí, když zatáhnout masivní závěsy a prosklená stěna tak zcela zmizí.

Zdroj článku