Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Byt

Garsonka, kde úklidem neztrácíte čas

Info ikona
Garsonka, kde úklidem neztrácíte čas

Třicetimetrový mini byt je ideálním řešením pro každého, kdo hledá útulné bydlení a nepotřebuje zbytečně velký prostor. Co pomohlo vytvořit jeho jedinečnou a útulnou atmosféru?

Promotion
Terezie Benoni | 15. 11. 2021

Garsonka ve švédském hlavním městě Stockholmu má obytnou plochu třicet metrů čtverečních. Jedinou zcela oddělenou místností je koupelna, která se nachází ve středu bytu a odděluje tak kuchyňský kout od ložnice. Když do tohoto mini bytu vejdete, ocitnete se přímo v kuchyni. Miniaturní zádveří slouží tak akorát k pověšení bundy a odložení bot. Veškeré úložné prostory jsou v zabudovaných šatních skříních, které lemují celou jednu stěnu bytu. Našlo se v nich místo pro všechno, nejen pro oblečení, ale i pro domácí potřeby a uklízecí náčiní. Díky tomu nebylo nutné pořizovat další větší kusy nábytku, a kromě růžové komody v obývací části zůstal interiér zcela vzdušný a maximálně prázdný.

Tmavé barvy nevadí

Výhodou bytu jsou dvě velká okna, která osvětlují celý interiér. Kuchyňská linka v zádveří je z obchodního domu Ikea. Tmavé skříňky spolu s dřevěnou pracovní deskou doplňují černé kovové doplňky. Stěny v celém interiéru zdobí šedá stěrka. Strop stejně jako okna, zárubně dveří a podlahové lišty jsou bílé. Menší jídelní stůl se čtyřmi židlemi je v obývací části. Dominantou je pohodlná šedá pohovka. Kromě menší knihovny, komody, odkládacího stolku a několika pokojových rostlin nenajdete v hlavní obytné místnosti další nábytek či dekorace. Ve výklenku s vlastím oknem je pak schovaná postel. Tato garsonka je důkazem, že omezený počet metrů není překáža na cestě ke stylovému a útulnému bydlení.

 

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion