Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Jak vybrat dřevostavbu: Průvodce v šesti krocích

Info ikona
Dřevostavba Mariana

Vybrat si správnou dřevostavbu může být na první pohled složité. V našem průvodci vám v 6 krocích ukážeme, jak si jednoduše vybrat tu nejlepší dřevostavbu pro své potřeby tak, abyste byli se svým novým domovem maximálně spokojení.

Promotion | 31. 01. 2024

1. krok: stanovení rozpočtu a potřeb

Začněte tím, že si stanovíte rozpočet a ujasníte si, co od dřevostavby očekáváte. Je důležité mít jasnou představu o velikosti, počtu místností a energetické účinnosti. Zásadní je také myslet na to, zda chcete bungalov nebo dvoupatrový dům. S těmito informacemi můžete následně efektivně vybírat z možností, které vyhovují vašim finančním možnostem a životním potřebám.

V rámci pozdější fáze projektového řešení si jistě nechte zpracovat i položkový rozpočet, který bere v potaz technické i hospodářské ukazatele a na základě kterého lze určit předběžnou výši investice do výstavby. Tyto informace se vám budou hodit pro financování.

2. krok: výběr stylu a stupně dokončení

Dřevostavby nabízejí různé stavební styly, od tradičních až po moderní. Zároveň je možné si je od dodavatele objednat v různém stupni dokončení. Po nahlédnutí do katalogu dřevostaveb získáte lepší přehled o dostupných stylech, trendech a možnostech. V kombinaci s prvním krokem si vyberte styl a provedení nejlépe odpovídající vašemu vkusu, potřebám a možnostem.

Info ikona
Dřevostavba Klaudie

3. krok: Vyhodnocení dodavatelů a kvality

Když už víte, co očekáváte, je na čase vybrat si dodavatele. Při výběru dodavatele je klíčové zvážit jeho zkušenosti, reference a kvalitu použitých materiálů. V katalogu dřevostaveb obvykle naleznete informace o skladbě stěn, podlah, stropu i střechy. To vám pomůže udělat informované rozhodnutí.

4. krok: Poradenství

Posledním krokem je konzultace s odborníky - konkretizace požadavků a tvorba projekčního řešení včetně zajištění potřebné administrativy. Využijte všech možností naplno a doptávejte se, abyste zajistili, že vaše nová dřevostavba splní všechna vaše očekávání a nebudete zklamaní. Nový domov si člověk obvykle staví nejvýše párkrát za život.

5. krok: Financování

Financování dřevostavby lze realizovat několika způsoby. Jednou z nejčastějších možností je získání hypotečního úvěru od banky, který pokryje většinu nákladů na stavbu. Další možností je stavební spoření nebo osobní úspory.

Vhodné je myslet na to, že někdy je možné využít také státní podporu nebo dotace, zejména pokud je dřevostavba energeticky úsporná nebo využívá obnovitelné zdroje energie. Financování a dotace je většinou možné probrat přímo s dodavatelem dřevostavby.

6. krok: Výstavba

Jakmile je staveniště připraveno, dřevěné konstrukce, které se vyrábějí většinou předem v dílně, jsou na místo dopraveny ke konečné montáži. Po montáži konstrukce následuje instalace střechy, oken, dveří a veškerých technických systémů. Vnitřní i vnější dokončovací práce, jako jsou omítky, podlahy nebo fasády, pak dodají stavbě finální vzhled.

Po kolaudaci, která potvrzuje soulad stavby s projektem a bezpečnostními normami, a vybavení jednotlivých místností můžete začít bydlet.

Info ikona
Dřevostavby ROVAX

Pamatujte, že klíčem k úspěchu je dobře informovaný výběr. Využití katalogu dřevostaveb ROVAX vám pomůže objasnit vaše možnosti a usnadní rozhodovací proces. Je to první krok k domovu. Tak si vyberte svou dřevostavbu s jistotou!

Měření