Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Kam nemůže slunce, tam musí lékař. Pusťte slunce a vzduch do svých domovů

Info ikona
střešní okna

Kam nemůže slunce, tam musí lékař. Tohle moudro našich předků platí v dnešní uspěchané době ještě více. Řešení je jednoduché: dostatek denního světla, čerstvý vzduch i pravidelný pohyb v přírodě pomáhají lepší náladě i našemu psychickému zdraví. Pusťte proto slunce a vzduch do svých domovů i kanceláří!

Promotion | 20. 04. 2023

V poslední době se na nás valí ještě víc stresových situací než dříve. Přesto jsme v drtivé většině v dobré psychické kondici, 53 % obyvatel České republiky považuje své duševní zdraví a psychickou pohodu za dobré, dalších 14 % dokonce za výborné. Čtvrtina lidí hodnotí svůj psychický stav průměrně, pouze 8 % z nás říká, že se mají po psychické stránce špatně. Na lepší duševní zdraví je přitom jednoduchý lék: čerstvý vzduch a dostatek přírodního světla. To ale neznamená, že bychom měli své psychické zdraví podceňovat. A slunce a čerstvý vzduch jsou tím nejmenším, co můžeme pro svou pohodu udělat. 

Info ikona
střešní okna

Lék na duševní nepohodu? Světlo a čerstvý vzduch 

„Dostatek denního světla a příliv čerstvého vzduchu přispívají nejen k duševnímu,  
ale i k fyzickému zdraví. Přitom právě málo denního světla a nedostatek ventilace patří mezi hlavní problémy nejen bydlení, ale i veřejných budov,“
vysvětluje architekt společnosti VELUX Marek Petrík. 

Výrobce střešních oken VELUX patří mezi světové leadry v oblasti zdravého bydlení, prostřednictvím svých střešních oken a dalších produktů už 80 let napomáhá zlepšovat vnitřní klima domácností i veřejných budov především tím, že jsou vnitřní prostory dostatečně prosvětleny a mají stálý příliv čerstvého vzduchu. „Přístup k dennímu světlu doma nebo na pracovišti zajišťuje lepší náladu, snižuje sklony k depresím, vylepšuje náš spánek, pomáhá s vytvářením dostatečného množství vitamínu D. I proto prakticky všechny naše inovace míří směrem k dostatku denního světla a čerstvého vzduchu a odstraňování všech rizik vnitřního klimatu,“ dodává marketingový manažer společnosti VELUX Zdeněk Okáč. 

Info ikona
střešní okna

„Už v pohádkách se často mluvilo o tom, že pro zdraví je důležitý čerstvý vzduch a denní světlo. V dnešní době to platí dvojnásob. Jednoduchou radou pro zachování duševního zdraví je tak pravidelný pohyb v přírodě, dostatek přirozeného světla doma i v práci a pravidelné větrání,“ připomíná psycholožka Nikola Brandová.  

Jak doma zajistit čerstvý vzduch a dostatek světla? Tipy najdete na www.velux.cz. 

 

Měření