Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Klidný a sluncem zalitý rodinný dům ve stylu Art Deco

Info ikona
Klidný a sluncem zalitý rodinný dům ve stylu Art Deco

Oblíbený styl Art Deco se po sto letech vrátil do moderního domu, který šikovní architekti přeměnili na dokonalý domov se spoustou světla.

Terezie Benoni | 20. 06. 2021

Dům nazvaný Deco najdeme v australském městě Kew. Budova s obytnou plochou 199 m² je jednou ze série šesti zrcadlově otočených staveb v klidné tiché ulici. Architekti ze studia Mihaly Slocombe měli za úkol vytvořit bydlení pro budoucí mladou rodinu, které bude variabilní a schopné neustále se přizpůsobovat měnícím se potřebám rodiny. „Když majitelé dům koupili, byli nadšení jeho umístěním i některými architektonickými prvky. Co je naopak zklamalo byly tmavé a stísněné místnosti. Proto nás požádali, abychom interiér uzpůsobili tak, aby byl hřejivý, se spoustou světla a dostatkem ložnic pro budoucí děti. A to všechno tak, aby zůstal zachovaný styl původní stavby,“ popisují architekti.

Galerie: Dům ve stylu Art Deca
Mohlo by se vám líbit

Citlivá přístavba

Přední část domu zůstala věrná originálu, zadní část byla rozšířená o další podlaží. Hlavními estetickými prvky jsou červené cihly zkombinované s klasickými bílými zdmi. Interiér je maximálně racionální a střídají se v něm obytné a spánkové zóny tak, aby byla vytvořená potřebná intimita. Místnosti jsou velkorysé s praktickým úložným místem. Bohatá paleta vnitřních materiálů je inspirována přirozenou nadčasovostí betonu, dřeva a bílého mramoru, nechybí původní podlahy a dekorativní bílá omítka. Tyto materiály jsou zakomponované a opracované tak, aby komunikovaly s měnící se kvalitou denního světla.

Mohlo by se vám líbit