Přejít k hlavnímu obsahu
Dům

Moderní přístavba nabízí rodině nové možnosti, jak společně trávit čas

Info ikona
Moderní přístavba nabízí rodině nové možnosti, jak společně trávit čas

Přistavět ke klasické budově v edvardovském stylu moderní budovu, bylo odvážným rozhodnutím. V tomto případě se ale podařilo oba styly dokonale skloubit a vytvořit perfektní místo pro rodinný život.

Terezie Benoni | 20. 07. 2021

Rohový rodinný dům od Studia Bright najdeme v australském Northcotu. Majitelé se rozhodli využít velký pozemek, na kterém stála klasická budova postavená v typickém edvardovském stylu, které dominuje fasáda z červených cihel. Architekti dostali za úkol vytvořit ke stávající budově přístavbu, aby měla rodina víc možností, jak trávit společný čas, kde ubytovat návštěvy, a také místo pro domácí pracovnu. Vznikla tak moderní budova ve funkcionalistickém stylu, která se nesnaží sousední stavbě konkurovat, ale dává jasně najevo, k čemu slouží. Součástí nově vzniklého pavilonu je také kouzelný bazén připomínající tradiční římské lázně.

Nové možnosti, jak trávit společný čas

Ložnice a dětské pokoje, včetně původní kuchyně i obývacího pokoje, najdeme v původní budově. Nová stavba pouze rozšiřuje možnosti, jak může rodina trávit společný čas. Jednotlivé místnosti odráží zájmy konkrétních členů rodiny a snadno se dají časem přetvořit. Například nový obývací pokoj může posloužit jako místo pro koncerty i improvizované divadlo. V patře je pak prostorná knihovna, společenská místnost, pokoj pro hosty a pracovna. Obě budovy spojuje jakýsi most, kde můžete odpočívat. Budova poskytuje jejím obyvatelům dostatek soukromí a využívá především pohledy do zahrady.

Info ikona
Moderní přístavba nabízí rodině nové možnosti, jak společně trávit čas