Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Moderní přístavba nabízí rodině nové možnosti, jak společně trávit čas

Info ikona
Moderní přístavba nabízí rodině nové možnosti, jak společně trávit čas

Přistavět ke klasické budově v edvardovském stylu moderní budovu, bylo odvážným rozhodnutím. V tomto případě se ale podařilo oba styly dokonale skloubit a vytvořit perfektní místo pro rodinný život.

Terezie Benoni | 20. 07. 2021

Rohový rodinný dům od Studia Bright najdeme v australském Northcotu. Majitelé se rozhodli využít velký pozemek, na kterém stála klasická budova postavená v typickém edvardovském stylu, které dominuje fasáda z červených cihel. Architekti dostali za úkol vytvořit ke stávající budově přístavbu, aby měla rodina víc možností, jak trávit společný čas, kde ubytovat návštěvy, a také místo pro domácí pracovnu. Vznikla tak moderní budova ve funkcionalistickém stylu, která se nesnaží sousední stavbě konkurovat, ale dává jasně najevo, k čemu slouží. Součástí nově vzniklého pavilonu je také kouzelný bazén připomínající tradiční římské lázně.

Moderní přístavba od Studia Bright
Mohlo by se vám líbit

Nové možnosti, jak trávit společný čas

Ložnice a dětské pokoje, včetně původní kuchyně i obývacího pokoje, najdeme v původní budově. Nová stavba pouze rozšiřuje možnosti, jak může rodina trávit společný čas. Jednotlivé místnosti odráží zájmy konkrétních členů rodiny a snadno se dají časem přetvořit. Například nový obývací pokoj může posloužit jako místo pro koncerty i improvizované divadlo. V patře je pak prostorná knihovna, společenská místnost, pokoj pro hosty a pracovna. Obě budovy spojuje jakýsi most, kde můžete odpočívat. Budova poskytuje jejím obyvatelům dostatek soukromí a využívá především pohledy do zahrady.

Info ikona
Moderní přístavba nabízí rodině nové možnosti, jak společně trávit čas
Mohlo by se vám líbit