Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Nízké náklady, jednoduché linie, jedinečná atmosféra

Info ikona
Nízké náklady, jednoduché linie, jedinečná atmosféra

Původně tmavý a zbytečně členitý byt prošel zásadní proměnou v minimalisticky pojatý interiér. Samotná realizace nebyla nákladná a základním úkolem bylo vymyslet, jak sem přilákat potřebné světlo.

Terezie Benoni | 4. 11. 2022

Malý byt o obytné ploše 46 m² dostali za úkol architekti ze studia EB Arquitetos. Nacházíme se v brazilském městě Cruzeiro Novo, kde bylo potřeba radikálně proměnit členitý a tmavý byt. Špatné dispozice a původní nepromyšlený architektonický projekt bylo nutné od základu změnit. Nový koncept měl být jednoduchý a samotná realizace nízkonákladová. „Odstranili jsme dělící stěny kuchyně a prádelny, zrušili úzký obývací pokoj a jednu z ložnic. V novém plánu je kuchyně integrovaná do obývacího pokoje a jídelny. Díky tomu jsou všechny prostory prosvětlené a vzdušné,“ pochvalují si architekti.

Galerie: Jednoduchá rekonstrukce brazilského bytu

Původní fragmenty nechybí

Z původních příček zůstaly betonové sloupky. Ve všech místnostech je nově sjednocená vinylová podlaha. Na kuchyňskou pracovní kamennou desku navazují obvodové stěny obložené režnými cihlami. Cihly pokrývají i velkou část stropu. Jídelní stůl je originálně zavěšený na ocelovém laně. Tento prvek je poctou tradičním brazilským barům, které jsou zde tolik oblíbené. Zakulacené křivky stolu se opakují i na zdi ve vzdálenějším koutku kuchyně a také v detailu osvětlené niky v obývací části. Minimalisticky pojatý styl na míru vyrobeného nábytku působí vzdušným dojmem.

Zdroj článku