Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Pohodlné a stylové kempování: 17 skvělých vychytávek

LED lampička s karabinkou, dva různé stupně intenzity svícení, ochrana proti stříkající vodě, barva světla teplá bílá, výdrž baterie cca 20 hodin, prodává Tchibo.cz za 199 Kč

Myslíte si, že stanování není pro vás? Jestli jste naposledy stanovali v dětství a váš spacák pamatuje Tuzex, budete dost překvapeni – moderní vychytávky nabízejí tak skvělý komfort, že se ve stanu vyspíte jako v luxusním hotelu. Vlastně ještě lépe, protože to bude zadarmo a uprostřed té nejkrásnější přírody! Žijeme v jedné z mála zemí, kde je bezpečné a legální volné kempování v přírodě, tak proč toho nevyužít?

Anna Černotová | 26. 06. 2019

Nekempujte, glampujte!

Už jste slyšeli o glampingu? Jde o spojení dvou anglických slov – Glamorous a Camping. Představuje spojení krásny, luxusu a kempování. Tento styl kempování je určen každému, kdo miluje kempování a chce být v bezprostředním kontaktu s přírodou, ale současně se nechce vzdát luxusu a komfortu, na který je zvyklý. Stany pro glamping jsou přepychové samostatné jednotky s kuchyní, pohodlnou ložnicí, vlastním sociálním zařízením a terasou. Bývají postaveny v krásné přírodní lokalitě a zařízeny tím nejlepším vybavením a materiály. Za glampingem můžete vyrazit například do resortů v exotických destinacích, třeba v Thajsku, Malajsii a na Bali, už se ale rozšířily  i do evropských zemí, například Finska nebo Chorvatska.

Galerie: vychytávky pro komfortní kempování

V přírodě jako doma

Vysoký komfort si ale můžete dopřát, i když chcete vyrazit na vlastní pěst do volné přírody. S moderním vybavením není problém teplá sprcha, čerstvé voňavé espresso, stále nabitý telefon či dřez s tekoucí vodou. A když je vám zima, ve stanu si můžete klidně zatopit! Všechno je samozřejmě lehké jako pírko a v kompaktních rozměrech, aby se vám to vešlo do auta, případně do batohu. Mrkněte do naší galerie a uvidíte, že všechny vaše argumenty, proč nekempovat a nestanovat vyvrátíme!