Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Pražský byt zdobí originální tapety, které ladí se sbírkou majitele

Info ikona
Pražský byt zdobí originální tapety, které ladí se sbírkou majitele

Třípokojový loft má hned několik výrazných atributů. Jsou to tapety, svítidla a zajímavé umělecké předměty. Co ale hraje tu nejdůležitější roli, je denní světlo.

Terezie Benoni | 9. 11. 2021

Loft v samotném centru Prahy v sobě dokonale snoubí moderní i klasické prvky. Do realizace interiéru se pustilo pod vedením architektky Jany Schnappel Hamrové studio Objectum. Na ploše 150 m² měli za úkol vytvořit barevný interiér, který nebude v žádném případě nudný a fádní. Loft je dispozičně řešen jako 3+kk se schodištěm v centrální části a se dvěma koupelnami. „Přáním klienta bylo vytvořit barevný interiér. Vzhledem k velkým proskleným plochám, které jsou dominantou celého prostoru, byly nakonec zvoleny barvy nebe a slunce v jejich různých variantách. Ty se nesou loftem od vstupní haly až po ložnice, kde je modrá už velmi tlumená, tak jak nebe ve večerních hodinách může být a žlutá přechází v temně rudou, jako když slunce potká horizont,“ popisuje autorka projektu.

 

Galerie: Loft na Praze 1
Mohlo by se vám líbit

Zásadní byla práce s detailem

Interiér není zatížený zbytečnými kusy nábytku ani dekorací, a právě díky tomu vyniknou jednotlivé pečlivě vybrané kousky.  „Zároveň bylo třeba do interiéru zakomponovat sbírkové předměty, které majitel bytu vlastní. Návrh se tedy snažil pro každý z předmětů navodit pomocí tematické tapety atmosféru, kterou daný předmět navozuje. Díky tomu je interiér velmi různorodý, ale zároveň ho spojují opakující se motivy a technika práce s detailem. Jedním z vysněných předmětů interiéru bylo lehátko Adolfa Loose od firmy Modernista,“ vypráví Jana Schnappel Hamrová. Důležitou roli v interiéru hraje také osvětlení, které umožňuje vytvářet různé nálady. Byla použita svítidla firmy Moooi, Artemide a Deltalight. Cocony, ze kterých se vyklubali motýli v ložnici, dodala firma Catellani&Smith.

Mohlo by se vám líbit