Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Rodinný dům je vybaven levnějšími produkty z řetězců i starším nábytkem od rodičů

Info ikona
Rodinný dům je vybaven levnějšími produkty z řetězců i starším nábytkem od rodičů

Interiér jednoduchého bungalovu potřeboval zútulnit a získat rodinnou atmosféru. Dřevo se v tomto případě ukázalo jako ideální materiál, který celým domem prostupuje a spojuje ho v jeden harmonický celek.

Terezie Benoni | 14. 05. 2021

Bára Baštová je stavební inženýrka se zaměřením na dřevostavby a interiérová architektka. Kromě studia na Mendelově univerzitě v Brně má za sebou stáže na Welsh School of Architecture v Cardiffu a Department für Bauen und Umwelt v Kremsu.„Prostředí, ve kterém bydlíme a pracujeme, ovlivňuje naše životy každý den. I proto jsem už od mala nadšeně sledovala, jak různí lidé bydlí a nakládají s prostorem. Vyrostla jsem v rodině truhlářů a stavebníků. Díky nim jsem měla možnost nahlížet do mnoha domovů a nechat se inspirovat. Má profesní dráha tedy přirozeně vedla tímto směrem a dnes tvořím domovy i já,“ popisuje Bára svůj přístup k interiérovému designu. Tentokrát dostala za úkol navrhnout praktický interiér tak, aby vyhovoval potřebám mladé čtyřčlenné rodiny, která ráda tráví čas pohromadě.

Galerie: Interiér plný dubu
Mohlo by se vám líbit

S omezeným rozpočtem

Rodinný dům je navržen jako jednoduchý bungalov. Obytná plocha 150 m² je rozdělena mezi velkorysý obytný pokoj s kuchyní a menší pokoje. Orientace budovy nechává ráno budit vlastníky východem slunce a odpoledne příjemně prosvětlit a prohřát hlavní obytný prostor. „Interiér budovy byl zařízen v jednoduchém stylu s akcentem na přírodní barvy a materiály. Hlavní roli hraje dekor dubu, který se prolíná na podlaze a nábytku celým domem. Hlavní obytný prostor kombinuje dub s přírodními odstíny šedé, hnědé a zelené. Kromě kuchyně a některých skříní je interiér celého domu vybaven levnějšími produkty z řetězců, starším nábytkem od rodičů a vlastnoručně vyrobenými kousky,“ vysvětluje Bára. Hlavním požadavkem na zařízení byla praktičnost, dostupnost a nadčasovost.

Mohlo by se vám líbit