Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Růžový obývací pokoj v domě z minulého století

Info ikona
Růžový obývací pokoj v domě z minulého století

Všimli jste si, že domy jsou stále barevnější? Kouzlení s barvami může mít svá úskalí. Našli jsme jednoduchý dům v Los Angeles, kde se můžete inspirovat, jak správně jednotlivé odstíny kombinovat.

Terezie Benoni | 12. 06. 2021

Autorkou tohoto povedeného interiéru domu z poloviny minulého století je designérka Elspeth Benoit. Najdeme ho v klidné oblasti Los Angeles zvané Silver Lake. Rekonstrukce tohoto interiéru probíhala velmi citlivě tak, aby i po zásahu bylo patrné, že se jedná o starší dřevostavbu, která je svou architekturou pro zdejší oblast zcela typická. Elspeth Benoit vnesla do domu barevnost. Rozhodla se použít světlé odstíny, k nim přidala zcela kontrastní tmavé tóny a zajímavé vzory.

Galerie: Dům, kde se barvami nešetří
Mohlo by se vám líbit

Všechny barvy duhy

Začněme v obývacím pokoji, kde se jeho stěny dočkaly jemně růžové odstínu. Ve stejném odstínu byly natřeny také knihovny, které sahají od podlahy až ke stropu. Proto je tento pokoj harmonický a kompaktní. Strop i podlaha jsou natřené na bílo. Díky tomu je místnost světlá. Moderní nádech dodávají interiéru žluté okenní rámy. S vybranými barvami skvěle kontrastuje modrý sametový gauč, který doplňuje ostatní nábytek v dekoru dřeva. Nově zrekonstruovaná kuchyně má vysoké stropy a střešní okna. Kuchyňské skříňky jsou vyrobené z tmavě mořeného dřeva a doplněné o pracovní desky a obklad ze světlého kamene. Okenní rámy byly tentokrát natřené modře a zdůrazňují výhled do okolní zeleně. Jídelna je v naprostém kontrastu k obývacímu pokoji. Stěny byly namalovány ve velmi tmavém odstínu v kombinaci se zelenými podlahovými dlaždicemi. To ale vůbec nevadí, protože na místnost navazuje prosluněná krytá terasa. V přízemí jsou dvě ložnice oddělené koupelnou. Na stěny byly vybrané tapety Raphaël Blue od společnosti Sandberg Wallpaper. Také v koupelně narazíme na oblíbenou růžovou barvu, která ladí s mramorovým obkladem. Dům má dvě terasy a malou zahradu.

Mohlo by se vám líbit