Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Růžová v interiéru může být decentní a elegantní

Info ikona
Podkrovní malý byt o ploše 58 metrů čtverečních najdeme ve švédském Stockholmu.

Když přemýšlíme nad novou výmalbou stěn, růžová většinou na přetřes nepřijde. Našli jsme důkaz, že ani této barvy se bát nemusíme.

Terezie Benoni | 13. 05. 2022

Podkrovní malý byt o ploše 58 metrů čtverečních najdeme ve švédském Stockholmu. Mladá rodina se rozhodla pojmout interiér zcela po svém. Najdeme zde spoustu zajímavých dekorací, obrazů a starších kousků nábytku. Co ale zaujme na první pohled, je zcela netradiční kombinace barev

Info ikona
Romantiku rozbíjí šedočerná kuchyňská linka. 

Romantiku rozbíjí šedočerná kuchyňská linka.

Jen růžová to může být

Barvou, která prostupuje celým interiérem je růžová. Konkrétně jde o odstín starorůžové, která dokonale ladí s šedou a právě v této barvě jsou vymalované stropy a šikminy. Kdyby zůstali majitelé pouze u těchto barev, mohl by jejich byt působit až romantickým dojmem. Místo toho se rozhodli pro hravost a tak romantiku rozbíjí šedočerná kuchyňská linka a obývací prostor je rozzářený hořčicově žlutou sedačkou.

Info ikona
Celou stěnu v obývací části zabírá prostorná knihovna.

Celou stěnu v obývací části zabírá prostorná knihovna. Kromě knih v ní najdeme i zajímavé dekorace a památky z cest.

Pohodlí na prvním místě

V bytě je jedna ústřední místnost s kuchyní, jídelním stolem a pohodlným obývacím koutem se sedačkou a velikou knihovnou. Na tuto místnost pak navazuje malá ložnice rodičů, z chodby pak vejdeme do dětkého pokoje, koupelny a malé šatničky. Protože se jedná o byt v podkroví starého činžovního domu, jsou zde ještě stará nefunkční kamna, kterými se dřív topilo. Šikminy v obou ložnicích mají střešní okna, kterými můžete z postele pozorovat letící mraky. 
 

Info ikona
Tradiční malovaná švédská skříň.

Tradiční malovaná švédská skříň a kamna, která tu jsou od postavení činžovní domu v první polovině 20. století. 

 

Zdroj informací: Historiska Hem, www.historiskahem.se