Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Ten nejkouzelnější vánoční interiér už jsme našli: Kombinace elegance a minimalismu nás odzbrojila

Info ikona
Ten nejkouzelnější vánoční interiér už jsme našli: Kombinace elegance a minimalismu nás odzbrojila

Tradiční barvy jako je červená a zelená, přírodní dekorace, klasické materiály. Nic, co bychom už dávno neznali. Ovšem v tomto domě všechno dokonale ladí, nic nepřebývá ani nechybí.

Terezie Benoni | 20. 12. 2023

Vánoční období přináší nejen radost a čas pro odpočinek, ale také jedinečnou příležitost vyřádit se v interiéru a na krátký čas ho originálně proměnit. Vánoční atmosféra je plná magie, a tak i interiér můžete zařídit ve zcela jiném stylu, než je jinak pro váš domov typické. Ačkoli si Vánoce rozumí s kýčem a v tento čas se nad ním milosrdně přivírají oči, stále platí několik pravidel, kterých je dobré se držet, aby se interiér nezměnil v neútulný chaos.

Galerie: Vánočně nazdobený historický dům
Mohlo by se vám líbit

Klasické barvy a přírodní dekorace

Jedním z klíčových prvků vánočního designu je hra s barvami a texturami. Základním pravidlem je rozhodnout se, po jaké barevné kombinaci sáhnete, zda zvolíte moderní minimalismus, je vám bližší severské hygge, nebo dáváte přednost rustikální klasice. V rámci zvoleného stylu se už meze fantazii nekladou. Zkrátka vedle stříbrných moderních dekorací nebudou hezky vypadat smrkové větve ozdobené slaměnými ozdobami. Absolutním evergreenem Vánoc je kombinace červené a zelené, které v posledních letech doplňuje také zlatá. Tato kombinace se nikdy neomrzí, je zcela nadčasová a hodí se jak do tradičních, tak do moderních interiérů. Beze strachu ale můžete sáhnout i po jiných barevných schématech, jako je červeno zlatá, modro stříbrná, nebo zeleno zlatá. Zkrátka pokuste se najít to, co nejlépe ladí s vaším domovem i pojetím svátků jako takových. Tak šťastné a barevné!

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku