Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Tmavé stěny, žluté závěsy a fragmenty ze 17. století

Info ikona
Tmavé stěny, žluté závěsy a fragmenty ze 17. století

Vraťme se v čase s tímto úžasným historickým domem v anglickém Hastings. Stávající majitelé ho citlivě zrekonstruovali a zachovali řadu dobových detailů.

Terezie Benoni | 24. 10. 2021

Dům se nachází na High Street v Hastings, městě na pobřeží jižní Anglie v hrabství Východní Sussex. Jádro budovy bylo postavené už v 17. století a během následujících dekád byl různě dostavován. Přední pokoje a fasáda pocházejí z 19. století. V interiéru jsou vkusně zkombinované středověké a georgiánské prvky. Dům je dvoupodlažní, některé místnosti byly časem propojené. V interiéru se mísí řada různých stylů. Starožitné kousky doplňuje moderní design. Určujícím faktorem jsou barvy, které zde rozehrávají zajímavou hru a vytváří jedinečnou originální atmosféru.

Galerie: Dům v Hastings
Mohlo by se vám líbit

Tmavé stěny a výrazné dekorace

V historických budovách vždy dobře fungují tmavé barvy. Nejenže zakryjí drobné nedostatky, ale dají také vyniknout zajímavým dekoracím, navíc vytváří potřebnou dramatickou atmosférou s notnou dávkou tajemství. Ne každý z pokojů je ale tmavý. Najdeme zde místnosti ve světlejších tónech, kuchyň se dočkala veselých žlutých stěn, schodiště je zelené a smetanové, koupelna béžová a pracovna starorůžová. Hlavní společné prostory jsou v prvním patře, kde je propojená již zmiňované žlutá kuchyně s jídelnou v tmavých barvách. Krb byl odhalen na cihlu a přetřen na bílo. V přízemí je pracovna a menší obývací pokoj. Domácí kancelář se starožitným stolem pod oknem, knihovnou a krbem je víc než příjemná. Podkroví pak patří ložnici a prostorné koupelně. Koupelna je obložená dřevem a přímo z vany máte výhled do okolních ulic.

 

Mohlo by se vám líbit