Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Tradiční viktoriánský domek vyrazí dech svým barevným interiérem

Info ikona
Tradiční viktoriánský domek vyrazí dech svým barevným interiérem

Zvenčí nenápadný kamenný domek postává na britském venkově a působí klidným dojmem. Když ale překročíte jeho práh, zaútočí na vás vlna pozitivní energie. Jak se to majitelům tohoto domu podařilo?

Terezie Benoni | 28. 10. 2022

Dragonwood Boat House je název tohoto klasického domu v oblasti Rutland v Británii. Jedná se o nejmenší anglické hrabství, které je synonymem klidu a pohody. Dům je součástí velkého statku a nachází se na pozemku o velikosti 60 akrů. Obklopují ho rozlehlé zahrady a lesní cesty. Nedaleké jezero jen dokresluje zdejší poklidnou atmosféru. Tradiční viktoriánský dům byl opraven místními řemeslníky, na pomoc s interiérem si majitelé pozvali odvážné designéry z Harlequin Interiors. Ty dodali jinak klasickému domu barevný šmrnc, a interiér tak dostal lehký prázdninový italský nádech.

Galerie: Rekonstrukce britského domu
Mohlo by se vám líbit

Fúze klasiky a moderního nábytku

Protože je anglické počasí zcela nevyzpytatelné, je dům nově vybaven podlahovým topením a velkým krbem. Jestli čekáte interiér ve staroanglickém venkovském stylu, budete překvapeni. Designéři se rozhodli pro eklektickou fúzi klasiky a moderního zařízení. Fialové, oranžové a zelené odstíny vytváří barevnou paletu, která dává na odiv jistou okázalost, ale také radost ze života.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku