Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Iris Rozendaal umí vykouzlit nádherná zátiší

Iris Rozendaal/foto: Avenirvastgoed.com

V nizozemském Haagu žije plavovlasá kráska s obrovským citem pro estetiku. Ta se prolíná jejím minimalistickým bydlením i v její práci stylistky a interiérové designérky. Ukážeme vám obojí.

Redakce | 30. 01. 2020

Iris o sobě říká, že je vizuální vypravěčkou designových příběhů. Ať už dekoruje vlastní bydlení, nebo kampaň pro značky či domy svých klientů, vždycky dává dohromady několik společných prvků, které vedou ke kýžené harmonii. Patří k nim kvalitní řemeslo, poctivé materiály, šetrná výroba a maximum denního světla. Její filosofie by se dala shrnout pod japonské slovo Ikigai - přirozené hledání způsobu, jak se v životě uplatnit tak, aby byl člověk spokojený sám se sebou a zároveň pomáhal ostatním. Iris ho našla - dělá to, co miluje a k tomu zkrášluje prostředí, ve kterém lidé žijí. 

Teorii načerpala během studií, ať už to byla komunikace na unverzitě v Haagu, kde získala bakalářský titul, nebo obor "Lifestyle&Design" na umělecké škole Willem de Kooning Art Academy. V práci se jí hodí obojí - potřebuje se s lidmi domluvit, znát nejnovější trendy a k tomu se vyznat v designu - protože i estetika má svoje pravidla. Iris ráda uplatňuje ta lokální, ale neváhá se inspirovat také v zahraničí. Obdivuje skandinávskou čistotu, zmíněný japonský minimalismus i britskou inovaci, například práci architekta Johna Pawsona. 

 

GALERIE: JAK ŽIJE A PRACUJE NIZOZEMSKÁ DESIGNÉRKA IRIS ROZENDAAL