Přejít k hlavnímu obsahu
Lidé a místa

Jak bydlí nejbohatší muž světa Elon Musk? Třicetimetrový mini domek by čekal málokdo

Info ikona
Elon Musk si pro sebe a svou rodinu pořídil mini domek

Majitel automobilky Tesla a vesmírné agentury Space X je vizionář a rozhodl se inspirovat svým životem také v oblasti bydlení. Trend dostupného a udržitelného bydlení v tiny house může být řešením dlouholeté krize.

Terezie Benoni | 5. 08. 2022

Fenomén tiny house (malý dům) vznikl jako potřeba čelit stále vzrůstajícím cenám bydlení a udělat ho dostupnějším. Jedná se o domek, jehož obytná plocha je adekvátní s menším či středně velkým bytem a pohybuje se od 25 do 60 metrů čtverečních. Kouzlo tiny house je v promyšlenosti každého centimetru a v maximální praktičnosti užitné plochy tak, aby byl domek pohodlný i pro vícečlennou rodinu. Základem je schopnost interiér podle potřeby variabilně přetvářet. Ve většině případů se jedná o mobilní stavby nebo modulové domky, které je možné postavit doslova za pár hodin. Jeden takový si pořídil také miliardář Elon Musk. Ten údajně v minulém roce rozprodal všechny své nemovitosti a nechal si pouze jeden dům pro reprezentativní účely a pro osobní život sebe a své rodiny si nechal firmou Boxabl postavit modulární domek. Výhodou těchto mini domků je to, že se dají lehce spojit a rozšířit podle potřeb rodiny.

 

Bydlíte za pár hodin

Musk si pro realizaci svých plánů vybral nevadskou firmu Boxabl. Jejich modulové domky se na místo pouze přepraví a jednotlivé díly technici postaví během hodiny. Právě tato jednoduchost nadchla zákazníky z celého světa a na domky je dlouhá čekací listina. Nesmíme opomenout hlavní kritérium, kvůli kterému zřejmě o modulových domech hodně uslyšíme, a to je jejich extrémní energetická úspora. Konstrukce má dokonale promyšlenou izolaci, aby se domek v létě nepřehříval a naopak v zimě nedocházelo k nechtěným tepelným ztrátám. A zajímá vás cena takové stavby? Kromě nízkých provozních nákladů se domky pyšní také nízkou pořizovací cenou. Plně vybavený dům Casita o rozloze 35 m2 je možné koupit od 1 120 000 Kč.

Zdroj informací: Boxabl (www.boxabl.com), Dřevostavitel (www.drevostavitel.cz)