Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Koronavirus je inspiroval ke stavbě praktické domácí pracovny na zahradě

Info ikona
Dřevěný modul poskytuje ideální prostor pro práci na dálku. 

Dřevěný modul poskytuje ideální prostor pro práci na dálku. A když z něj nechcete mít pracovnu, může se během pár chvil proměnit v útulný pokoj pro hosty, hernu pro děti, nebo praktický zahradní domek.

Terezie Benoni | 27. 10. 2022

Multifunkční modul nabízí flexibilní prostor, který je možné umístit kamkoli. Elegantní a funkční design nabízí jednu prosklenou stěnu, která ohraničuje výhled do zahrady. Trvalo dlouhou dobu, než se studiu Koto ve spolupráci s uměleckou galerií Roche Court ve Velké Británii podařilo vyvinout finální podobu drobné dřevostavby. Galerie přišla se základní myšlenkou. Po studiu chtěli zvárnit ideu, že „architektura je obydlená socha“. A to se podařilo na jedničku. Tato jednoduchá chatka funguje jako samostatné umělecké dílo a přitom je maximálně funkční. „Chtěli jsme porušit konvence a vytvořit vskutku inspirativní pracovní prostor, který zapadne do okolní krajiny, současně poskytuje dostatek soukromí a má přímý vstup do přírody,“ vysvětluje Theo Dales ze studia Koto.

Galerie: Dřevěný modul poskytuje ideální prostor pro práci na dálku

Inspirovali se až v dalekém Japonsku

Základní ideou domku je vytvořit způsob, jak pohodlně trávit co nejvíc času v přírodě, navíc v jejím absolutním souladu a respektovat přírodní materiály. Design tmavého opalovaného dřeva čerpá inspiraci v japonském stylu a především ve starověké filosofii wabi sabi, která zdůrazňuje pomíjivost a zdůrazňuje krásu nedokonalosti. „Wabi sabi je perfektním lékem na dnešní hektické tempo a posedlost perfekcionismem. Uvnitř dřevěného domku je světlo  díky lomené střeše a ostrým úhlům příjemně rozptýlené. To má za cíl vyvolat pocit úkrytu a tepla,“ vysvětluje Theo Dales. 
 

Info ikona
Tato jednoduchá chatka funguje jako samostatné umělecké dílo a přitom je maximálně funkční.
Info ikona
Multifunkční modul nabízí flexibilní prostor, který je možné umístit kamkoli.
Zdroj článku