Přejít k hlavnímu obsahu
Lidé a místa

Home office může mít styl

Info ikona
Dřevěný modul poskytuje ideální prostor pro práci na dálku. 

Dřevěný modul poskytuje ideální prostor pro práci na dálku. A když z něj nechcete mít pracovnu, může se během pár chvil proměnit v útulný pokoj pro hosty, hernu pro děti, nebo praktický zahradní domek.

Terezie Benoni | 23. 07. 2020

Multifunkční modul nabízí flexibilní prostor, který je možné umístit kamkoli. Elegantní a funkční design nabízí jednu prosklenou stěnu, která ohraničuje výhled do zahrady. Trvalo dlouhou dobu, než se studiu Koto ve spolupráci s uměleckou galerií Roche Court ve Velké Británii podařilo vyvinout finální podobu drobné dřevostavby. Galerie přišla se základní myšlenkou. Po studiu chtěli zvárnit ideu, že „architektura je obydlená socha“. A to se podařilo na jedničku. Tato jednoduchá chatka funguje jako samostatné umělecké dílo a přitom je maximálně funkční. „Chtěli jsme porušit konvence a vytvořit vskutku inspirativní pracovní prostor, který zapadne do okolní krajiny, současně poskytuje dostatek soukromí a má přímý vstup do přírody,“ vysvětluje Theo Dales ze studia Koto.

Interiér domu z 19. století ctí rustikální styl

Foto: Edvinas Bruzas, kotodesign.co.uk

Inspirovali se až v dalekém Japonsku

Základní ideou domku je vytvořit způsob, jak pohodlně trávit co nejvíc času v přírodě, navíc v jejím absolutním souladu a respektovat přírodní materiály. Design tmavého opalovaného dřeva čerpá inspiraci v japonském stylu a především ve starověké filosofii wabi sabi, která zdůrazňuje pomíjivost a zdůrazňuje krásu nedokonalosti. „Wabi sabi je perfektním lékem na dnešní hektické tempo a posedlost perfekcionismem. Uvnitř dřevěného domku je světlo  díky lomené střeše a ostrým úhlům příjemně rozptýlené. To má za cíl vyvolat pocit úkrytu a tepla,“ vysvětluje Theo Dales. 
 

Info ikona
Tato jednoduchá chatka funguje jako samostatné umělecké dílo a přitom je maximálně funkční.
Info ikona
Multifunkční modul nabízí flexibilní prostor, který je možné umístit kamkoli.