Přejít k hlavnímu obsahu
Lidé a místa

Jiří Langmajer, Kovy i TMBK: Jejich pracovny, které jsme exkluzivně navštívili, nás nadchly

Už dávno neplatí, že v pracovně má být maximálně stůl, knihovna a maximálně křesílko.Tito slavní pánové do tohoto prostoru začlenili vše, co mají rádi a nechybí ani místo pro odpočinek. Nechte se inspirovat!

Terezie Benoni | 3. 07. 2024

Jasně rozdělené soukromí od práce

Životní rozhodnutí. Přesně tak definuje nejslavnější český youtuber Karel Kovář známý také jako Kovy a jeho přítel úspěšný stylista Míra Romaniv chvíli, kdy se rozhodli vytvořit si pracovní prostor mimo zdi jejich domova. Byla to náročná covidová doba, která je přesvědčila, že je potřeba pracovní život a ten osobní jasněji oddělit. Tak jak je samotné, tak i každého návštěvníka nadchne výhled z velkoformátových oken na Prašnou bránu. A právě moment, kdy se poprvé z oken podívali, určil, že nebytový prostor v centru metropole, bude jejich ideálním prostorem pro práci i kreativní tvorbu.

Galerie: Kovy s Mírou a jejich pracovna

Zemité tóny, kvalitní materiály i místo pro odpočinek

Přestože měl Kovy s Mírou možnost využít služby odborného designéra, obešli se bez něj. Při realizaci stoprocentně uplatnili dokonalý koktejl svých vlastností. Míra se jako hlavní estét postaral o vizuální stránku interiéru, dokázal umě zkombinovat zemité tóny i kvalitní materiály. Kovy je zase skvělý praktik, který dokázal, aby byl prostor maximálně funkční a využitý, zároveň ale i pro něj je důležité, mít kolem sebe příjemně a během pracovního procesu mít útulný koutek, kde se dá vydechnout. Jejich studio tak může být skvělým návodem, jak se dá zařídit domácí pracovna i celodenní kancelář.

TMBK se v práci potřebuje kreativně nudit

Prokrastinace je pro grafického designéra Tomáše Břínka alias TMBK důležitou součástí kreativního procesu, a tak není divu, že v jeho nové pracovně najdeme kromě domácího kina, taky PlayStation a především neskutečně pohodlnou sedačku. „Jsem v práci osamělý, tak jsem potřeboval změnu,“ říká. Industriální budova v Hloubětíně dnes slouží především jako kancelářská. Vysoké stropy a velkoformátová okna jsou víc než příjemná. Původní chrakter podtrhují průmyslová topidla a některá svítidla, ostatní kusy nábytku mají spíš za úkol tento velký prostor zútulnit, aby kromě práce plnil i tu společenskou a odpočinkovou funkci.

Galerie: Kreativní pracovna TMBK

Samota mu nedělala dobře

„Pracoval jsem buď sám doma nebo v kavárnách a po čase mi došlo, že by bylo fajn mít nějaké místo, kde bych se občas mohl potkat i s nějakými lidmi, domluvit si schůzky, dát si jen tak kafe. Hlavním cílem bylo, abych se tu cítil dobře a měl jsem tu všechny věci, co mám rád a co potřebuji ke všednímu pracovnímu dni,“ vysvětluje Tomáš. „Moje práce je v lecčems hodně osamělá, tak jsem se rozhodl zařídit si pracovnu poblíž jiných kanceláří. Když si chci s někým dát kafe, stačí ujít pár metrů, když zatoužím po klidu, zkrátka si zalezu. Občas na mě dolehne tvůrčí krize, a tak je potřeba pracovní proces něčím přerušit, vyčistit si od všech těch politiků hlavu a inspirace se zas dostaví. Naštěstí mám pořád v práci úplnou volnost a nikdo mi neříká, k čemu se mám vyjadřovat. Tahle tvůrčí svoboda je strašně důležitá.“

Jiří Langmajer vytvořil dokonalé místo pro sebe i svého vnuka

Místo, kde se učí divadelní role, odpočívá, poslouchá jazz, nebo řádí s čtyřletým vnukem. Takový je výsledek radikální proměny zahradního domku, který po deseti letech konečně plní svůj účel. „Je to skutečně velmi osobní prostor. S mým čtyřletým vnoučkem si hrajeme, že je to kutloch jenom pro kluky. Minule jsme si tu pustili hudbu tak hlasitě, že málem popraskaly zdi,“ vypráví oblíbený herec o své přestavěné pracovně. Dřív byl zahradní domek skladištěm nepotřebnách věcí, dnes je to útulný a pohodlný prostor, kam se dá zašít doslova na celý den.

Galerie: Kutloch Jiřího Langmajera

Knihy, staré desky i pohodlná postel

„Od Aduš jsem dostal krásnou širokou postel, na kterou se můžu v případě nutnosti natáhnout. To je vlastně jediný kus nábytku, který jsem měl předem koupený, jinak je všechno z Bonami. Tak se těším, že se tady občas se ženou natáhneme spolu,“ pochvaluje si. Kromě toho je v interiéru starý gramofon, desky, knihovna i pohodlný pracovní stůl. Vše se nese v pánském stylu, interiéru dominuje lahvově zelená výmalba, doplněná o výraznější černé či dokonce oranžové kusy nábytku. Dostatek umě vybraných textilních doplňků vytváří skutečně útulný prostor, kde se musí krásně pracovat i odpočívat.

Čtěte také: Štěpán Benoni se zamiloval do klasické dřevostavby: Vysněným domovem se mu stal srub nedaleko Šumavy

Srub si kupoval zhruba před šesti lety a od té doby na něm udělal spoustu práce, ale jak říká, interiér ještě čekají nemalé změny. Základním rozhodnutím bylo, že se z víkendové chalupy stane opravdový domov.
Zdroj článku
Marianne je i na sociálních sítích:

Související články

Lidé a místa
Jak mladá rodina proměnila dům z roku 1927: Užívá si tu pravou vánoční pohodu

Jak mladá rodina proměnila dům z roku 1927: Užívá si tu pravou vánoční pohodu

Lidé a místa
Vánoce ve stylu Itálie: Kouzelný venkovský domov se dvěma stromečky

Vánoce ve stylu Itálie: Kouzelný venkovský domov se dvěma stromečky

Lidé a místa
Svým vyráběním a romantickou zimní zahradou okouzlila sociální sítě

Svým vyráběním a romantickou zimní zahradou okouzlila sociální sítě

Lidé a místa
Romantický vánoční interiér, ze kterého dýchá rodinná pohoda: Ještě před pár lety tu bylo staveniště

Romantický vánoční interiér, ze kterého dýchá rodinná pohoda: Ještě před pár lety tu bylo staveniště

×