Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Když pro svou rodinu navrhovala nový dům, představovala si, jak by žila její devadesátiletá teta

Info ikona
Dům ve venkovském stylu

Ačkoli se jedná o novostavbu, svým vzhledem připomíná klasické dřevostavby typické pro západ Amerických států. Také interiér ctí klasického ducha a dominují mu rustikální prvky.

Terezie Benoni | 14. 11. 2023

Ostrov Savie najdeme v americkém státě Oregon, původně nesl indiánský název Wapato Island nebo Wappatoo Island a je největším a je jedním z největších říčních ostrovů ve Spojených státech. Leží přibližně deset mil severozápadně od města Portland, mezi řekou Columbia na východě, kanálem Multnomah na západě a řekou Willamette na jihu. Právě toto místo si pro svou rodinu vybrala designérka Jessica Helgerson. Spolu se svým manželem architektem Yianni Doulisem a jejich dvěma dětmi si zamilovali místo na samotě, kde postavili klasickou dřevostavbu na pozemku o rozloze pěti akrů. Nejdřív zde postavili malý jednoduchý domek, kde žili celé čtyři roky, než se jim podařilo dokončit stavbu velkého domu.

Galerie: Farma v klasickém stylu
Mohlo by se vám líbit

Vzpomínky na neexistující tetu

Wild Goose Farmhouse, jak je tento klasický dům nazvaný, je společným projektem manželů. Když se Yianni a Jessica pustili do společného návrhu, rozhodli se, že ideální stavbou pro toto místo je jednoduchý americký statek. Měli však další (trochu šílenější) příběh, který jasně definoval budoucí vzhled interiéru. Rozhodli se vytvořit si vlastního ducha domu a dodat mu příběh. „Vymysleli jsme si, že dům obývala starší teta. Byla dost nervózní a hodně hubená. Vždy oblečená v dlouhých plátěných šatech, které byly škrobené s vysokým límečkem u krku. Představovali jsme si, že byla trochu přísná a vždy měla dokonalou domácnost. Chtěli jsme vyvolat pocit, že po její smrti procházíte domem a nacházíte spoustu pokladů, které vám odhalí její skutečnou povahu a spoustu tajemství. Najdete sbírku krásného hedvábného prádla a svazky dopisů od marockého milence. Nikdy jsme ji nepojmenovali, ale právě ona je duchem farmy Wild Goose,“ popisují manželé kudy vedla jejich cesta za inspirací.

 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: Jessica Helgerson Interior Design, www.jhinteriordesign.com
 

Zdroj článku