Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Domácnost, které vládne ženská ruka

Jestli před rozjásanými barvami dáváte přednost tlumeným a zemitým tónům, ihned se do tohoto domu zamilujete. Skrývá totiž nejedno malebné zákoutí.

Terezie Benoni | 24. 02. 2024

„Do našeho domu jsme se přestěhovali před deseti lety. Rekonstruovali jsme tehdy jen ty nejdůležitější věci, které nesnesly odkladu, protože věřím, že musíte v domě nějakou dobu žít, abyste zjistili, co potřebuje. Jinak hrozí, že budete později litovat,“ doporučuje Elin, která se živí jako stylistka.

Info ikona
Kuchyň je v moderním minimalistickém dekoru. 

Do rekonstrukce kuchyně se pustila Elin společně s partnerem Jonasem. Minimalistický design kuchyni sluší a dekor tmavého dřeva ladí s ostatním zařízením domu. 

Řemeslníky téměř nepotřebovali

Jednopatrový dům, který má rozlohu 130 m², najdeme v části Stockholmu nazvané Vendelsö nedaleko pobřeží Baltského moře. „Během těch deseti let, co zde bydlíme, jsme postupně dům opravili. Většinu věcí jsme zvládli renovovat sami. Jako například kuchyň, podlahy, oprýskané zdi, fasádu, tapety. Akorát na koupelnu jsme si museli pozvat odborníka,“ vzpomíná Elin, která zde žije spolu s partnerem Jonasem a jejich dcerami Indrou (10) a Eddas (6)

Mohlo by se vám líbit

Marcela svůj domov nedaleko Mladé Boleslavi zařídila v hřejivém severském stylu

S radostí jsme se vypravili na návštěvu rodinného domu Marcely, která už několik let připravuje blog Nordic Passion. Všechno, co se rozhodne doporučit, má vyzkoušené na vlastní kůži.
mariannebydleni.cz

V domě to neustále žije

Pro Švédy je typické, že rádi pořádají večeře u sebe doma pro rodinu i přátelé. Ani tato rodina není výjimkou. „Jsme velmi společenští a často máme návštěvu. Moc mě těší, když je dům plný.“ Kromě své domácnosti navrhuje interiéry profesionálně. Při práci ji nejvíc inspirují barvy, které se snaží kombinovat netradičním způsobem. „Skvělým zdrojem inspirace je Pinterest nebo Instagram,“ pochvaluje si. 
 

Info ikona
V ložnici najdeme proutěnou postel, které jsou dnes velmi moderní.

V ložnici najdeme proutěnou postel, které jsou dnes velmi moderní. Doplněná o další přírodní materiály a textilní lněné doplňky působí rustikálním dojmem. 

Útulné a praktické

Bydlení Elin se drží tradičního skandinávského stylu s rustikálními prvky, které doplňuje o špetku boho stylu. „Nejdůležitější je, aby byl domov útulný. Vedle estetické funkce, musí být ale také prakticky řešený, věci musí mít své vlastní místo a jejich skladování musí být promyšlené. Většinu nábytku mám z druhé ruky, něco si vyrábím sama. Často renovuji staré kousky. Kdybych měla vybrat nějakou oblíbenou značku dekorací bude to Ferm Living, Byon a HM Home.“ Domov Elin se stále proměňuje a tak se můžeme těšit na její nové nápady. 

Mohlo by se vám líbit

Nízkorozpočtová proměna: obývák v městském bytě zahalili do modré

Proměny přinášejí radost nejen majitelům, ale i těm, kteří je tvoří. Naše designérka Pavla Kirschner tentokrát pomáhala s proměnou bytu v Holešovicích.
mariannebydleni.cz
Info ikona
Bydlení Elin se drží tradičního skandinávského stylu s rustikálními prvky.

Dětské pokojíčky se postupem času mění na pokoje pro malé slečny. 

Mohlo by se vám líbit

Dvorek venkovského statku se proměnil k nepoznání: Trávník kompletně nahradily plochy divoce rostoucích trvalek a suchomilných bylinek

Původní statek se nachází na okraji menší vesnice u Litomyšle. Renovace se dotkla všech částí pozemku, nejvýraznější proměnou ale prošel dvůr, který je ze tří stran lemovaný budovami a z poslední se otevírá do sadu s původními i novými stromy.  Novou dominantou se stal přírodní biotop, který svou délkou uspokojí nejednoho plavce.
marianne.cz
Info ikona
Většina nábytku pochází z druhé ruky a jen minimum věcí manželé nakoupili nových. 
Galerie: Domácnost, kde jsou ženy v přesile

Zdroj informací: Studio Elwa, www.studioelwa.se, @studioelwa

Mohlo by se vám líbit

Neměl peníze, tak si přestavěl k bydlení starou garáž

Krize bydlení tu s námi už pár let je a týká se většiny velkých měst. Napadlo vás, že útulný domov můžete udělat i z obyčejné garáže?
mariannebydleni.cz
Zdroj článku

Související články

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

Dům
Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Z předchozích staveb a od rodinných příslušníků jim zbyl stavební materiál a svépomocí postavili dokonalé místo pro odpočinek

Dům
V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný

V Ostravě vyrostl mini domek z původně hospodářské budovy a je kouzelný

Dům
Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu

Mlýn ze 17. století na Vysočině majitelé proměnili v oázu klidu