Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Galerie: Jak vypadá česká architektura v roce 2019?

Stempel Tesař architekti DŮM NA VĚTRNÉM VRCHU

Kvalitní tuzemská architektura vzkvétá. Do čtvrtého ročníku soutěže Česká cena za architekturu se přihlásilo rekordních 186 realizací. Najdete mezi nimi nejlepší české stavby všech druhů a samozřejmě stavby určené k bydlení. Třeba honosnou rondokubistickou vilu, ale i malou dřevěnou chatičku v lese. Podívejte se na domovy očima architektů!

Anna Černotová | 23. 04. 2019

Do soutěžní přehlídky České komory architektů se letos mohla přihlásit díla realizovaná na území České republiky mezi lety 2014 až 2018. Téměř dvě třetiny realizací byly dokončeny v loňském roce a novostavby podobně jako v předchozím ročníku převládají nad rekonstrukcemi. I letos se potvrzuje, že důležitým tématem výstavby v České republice zůstává bydlení – rodinné a bytové domy, rezidenční komplexy, chaty a chalupy tvoří přes 40 % přihlášených děl.

Galerie: bydlení podle architektů.

Práci českých architektů bude hodnotit prestižní sedmičlenná mezinárodní porota, předsedá jí Imke Woelk, v Berlíně působící architektka a teoretička architektury. Ze všech přihlášených budou 13. června vybráni finalisté, ze kterých budou 14. listopadu vyhlášeni vítězové.

Je architektura vaším koníčkem? Pak by vám neměly utéct ani tyhle články:

Winternitzova vila vystavuje dokonalé modely Loosových domů

Dům z barevných okenic je plný světla a zeleně

Bývalou vrátnici přestavěli na plně vybavený dům

Nemoderní dům z roku 1969 proměnili ve vilu inspirovanou Bauhausem