Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Novinky

Když dítě přeroste svůj pokoj aneb Rekonstrukce dětského pokoje

Info ikona
Když dítě přeroste svůj pokoj aneb Rekonstrukce dětského pokoje

Dětský pokoj je bezpečným zázemím každého dítěte. Jedná se o místnost, ve které tráví velkou část svého volného času – ať už jde o zábavu, povinnosti, či spánek. Zatímco v případě ostatních místností vám zařízení vydrží někdy i desítky let, v případě dětského pokoje je změna vybavení potřeba častěji.

Promotion | 23. 06. 2021

Jak často je nutné dětský pokoj rekonstruovat?

Velmi často má mladý pár v místnosti, kde bude později dětský pokoj, například pracovnu či místnost pro volný čas – fitness, společenskou místnost apod. Počítá se ale s tím, že v budoucnu bude tato místnost sloužit ratolestem. Velmi dobře promyslete koncept budoucího dětského pokoje a jeho následnou obměnu. S tím, jak dítě roste, je totiž v dětském pokoji často nutné dělat zásadní úpravy. Financování bydlení ale není levnou záležitostí ani v případě rekonstrukcí dětského pokoje a chytrým přístupem můžete značné finance ušetřit.

Narození dítěte

První rekonstrukce tedy obvykle přichází krátce před narozením dítěte. Je potřeba vytvořit zázemí pro batole – přebalovací pult a úložné prostory pro vybavení. Často se rovnou instaluje i dětská postýlka, přestože se do ní ratolest přestěhuje až za několik let. Některé páry volí i cestu umístění postele. Pokud dítě v noci brečí, je vhodné, aby se pracující člen rodiny dobře vyspal.

Nástup do školky

Druhá rekonstrukce obvykle přichází ve chvíli, kdy dítě nastupuje do školky. Pokoj pro batole se mění v pokoj pro předškoláka. Z místnosti mizí přebalovací pult a postýlka a mění se i dětské motivy – často již částečně na základě přání dítěte.

Ze školky do školy

Třetí rekonstrukce přichází pří nástupu do školy. V místnosti se objevuje pracovní stůl, postel obvykle ještě postačuje. Následuje období, kdy si sítě bude design místnosti měnit tak trochu samo. Na zdech se objeví první plakáty a obrazy, v policích suvenýry z výletů a školní výrobky.

Puberta a pokoj pro „dospěláka“

Čtvrtá velká rekonstrukce probíhá v období puberty. Pokud k výměně ještě nedošlo, jde o chvíli, kdy dítě potřebuje plnohodnotnou dospělou postel, která již v pokoji vydrží trvale. Velmi často jde o kompletní konstrukci, při které se mění i podlahy a veškerý nábytek. Vzniká místnost, která vydrží ratolesti až do dospělosti. Pokud tomu tak není, počítejte za několik let ještě s pátou rekonstrukcí v průběhu studia na střední škole. 

Promotion