Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Když dítě přeroste svůj pokoj aneb Rekonstrukce dětského pokoje

Info ikona
Když dítě přeroste svůj pokoj aneb Rekonstrukce dětského pokoje

Dětský pokoj je bezpečným zázemím každého dítěte. Jedná se o místnost, ve které tráví velkou část svého volného času – ať už jde o zábavu, povinnosti, či spánek. Zatímco v případě ostatních místností vám zařízení vydrží někdy i desítky let, v případě dětského pokoje je změna vybavení potřeba častěji.

Promotion | 23. 06. 2021

Jak často je nutné dětský pokoj rekonstruovat?

Velmi často má mladý pár v místnosti, kde bude později dětský pokoj, například pracovnu či místnost pro volný čas – fitness, společenskou místnost apod. Počítá se ale s tím, že v budoucnu bude tato místnost sloužit ratolestem. Velmi dobře promyslete koncept budoucího dětského pokoje a jeho následnou obměnu. S tím, jak dítě roste, je totiž v dětském pokoji často nutné dělat zásadní úpravy. Financování bydlení ale není levnou záležitostí ani v případě rekonstrukcí dětského pokoje a chytrým přístupem můžete značné finance ušetřit.

Narození dítěte

První rekonstrukce tedy obvykle přichází krátce před narozením dítěte. Je potřeba vytvořit zázemí pro batole – přebalovací pult a úložné prostory pro vybavení. Často se rovnou instaluje i dětská postýlka, přestože se do ní ratolest přestěhuje až za několik let. Některé páry volí i cestu umístění postele. Pokud dítě v noci brečí, je vhodné, aby se pracující člen rodiny dobře vyspal.

Nástup do školky

Druhá rekonstrukce obvykle přichází ve chvíli, kdy dítě nastupuje do školky. Pokoj pro batole se mění v pokoj pro předškoláka. Z místnosti mizí přebalovací pult a postýlka a mění se i dětské motivy – často již částečně na základě přání dítěte.

Ze školky do školy

Třetí rekonstrukce přichází pří nástupu do školy. V místnosti se objevuje pracovní stůl, postel obvykle ještě postačuje. Následuje období, kdy si sítě bude design místnosti měnit tak trochu samo. Na zdech se objeví první plakáty a obrazy, v policích suvenýry z výletů a školní výrobky.

Puberta a pokoj pro „dospěláka“

Čtvrtá velká rekonstrukce probíhá v období puberty. Pokud k výměně ještě nedošlo, jde o chvíli, kdy dítě potřebuje plnohodnotnou dospělou postel, která již v pokoji vydrží trvale. Velmi často jde o kompletní konstrukci, při které se mění i podlahy a veškerý nábytek. Vzniká místnost, která vydrží ratolesti až do dospělosti. Pokud tomu tak není, počítejte za několik let ještě s pátou rekonstrukcí v průběhu studia na střední škole.