Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

KVÍZ: Poznáte oblíbený český film podle chalupy či domu? Zjistěte, zda patříte mezi experty na české filmy

Info ikona
KVÍZ: Poznáte oblíbený český film podle chalupy či domu? Zjistěte, zda patříte mezi experty na české filmy

Česká republika se může pyšnit nejen bohatou historií a architekturou, ale také skvělou filmovou tvorbou, která se nám nesmazatelně vryla do paměti a doslova zlidověla. Mnoho slavných filmů bylo natočeno na zajímavých místech po celé zemi, a tato místa nyní nabízejí zážitky pro filmové nadšence a turisty. Poznáte alespoň některá z nich?

Terezie Benoni | 4. 01. 2024

Pivovar Dalešice

Jedinečný pivovar najdeme v okrese Třebíč v kraji Vysočina v Dalešicích a vaří se zde Dalešické pivo. Počátky pivovaru sahají do přelomu 16. a 17. století, v průběhu 19. století pak produkce piva dosáhla vrcholu. V sedmdesátých letech 20. století však bylo vaření piva pozastaveno a celý areál začal chátrat. Zejména díky filmu Postřižiny se pivovaru dostalo opětovné pozornosti a na počátku 21. století se zde opět začalo vařit pivo a areál byl zrekonstruován. Dnes je hojně navštěvován turisty. Součástí pivovaru je muzeum rakousko-uherského pivovarnictví.

Babiččino údolí

Je národní přírodní památka a národní kulturní památka v okrese Náchod v turistickém regionu Kladské pomezí v Královéhradeckém kraji. Babiččino údolí je turisticky navštěvováno zejména kvůli spisovatelce Boženě Němcové, která právě sem zasadila děj díla Babička Ale díky značně členitému terénu, který vytváří prostor pro pestrost květeny i výskyt mnoha zajímavých i vzácných živočichů, je i cennou přírodní lokalitou. Natáčel se zde dvoudílný český televizní film Antonína Moskalyka Babička z roku 1971 s Libuší Šafránkovou a Jarmilou Kurandovou v hlavních rolích.

Poznáte další místa z oblíbených filmů?

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku