Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Také jste si zamilovali televizní sérii Bílý Lotos? Víme, jaké tajemné významy skrývají tapety v úvodních titulcích

Info ikona
Tapety ze seriálu Bílý lotos

Bílý lotos je seriál z produkce HBO, který na sebe v minulých měsících strhl pozornost. A to zcela zaslouženě. Příběh zbohatlíků, kteří tráví prázdniny v hotelovém rezortu, je promyšlený do sebemenšího detailu. Už úvodní titulky napovídají, že se v lecčems jedná o unikátní projekt.

Terezie Benoni | 9. 09. 2021

Už samotná znělka vás do seriálu vtáhne, přitom je víc než minimalistická. Jednoduché tapety v koloniálním duchu se jednoduše proměňují a navozují exotickou atmosféru. Magazínu House Beautiful, který se zabývá designem, se podařilo zjistit, že se nejedná pouze o zdařilou grafiku, ale samotné tapety v sobě ukrývají nejeden význam. Autorem grafiky je Mark Bashore a Katrina Crawford z kreativního studia Plains of Yonder. Jejich návrh je inspirovaný exotickým rezortem nesoucí název White Lotus. Na tapetách jsou vyobrazeny palmy, ibišek, ananas, pozemská i mořská zvířata. Grafika je inspirovaná klasickými anglickými tapetami v koloniálním stylu. Na první pohled dokonalé ilustrace se mění v méně atraktivní scény. Ovoce začíná hnít, nad klidnou mořskou hladinou bouří hustá mračna, hladové housenky hltají dřív svěží listy. Podle autorů jsou v každém obraze skryté narážky na jednotlivé linky příběhu, do kterého nás uvádějí a popisují vnitřní život komplikovaných postav.

Galerie: Tapety ze seriálu Bílý lotos
Mohlo by se vám líbit

Tapety, které vypráví příběhy

Jednotlivé výjevy úzce souvisí se jmény herců, které se v daném screenu objeví a korespondují s charaktery jejich postav i dějovou linkou. Zajímavým motivem jsou například leopardi. Ti se na Havaji samozřejmě nevyskytují. Karina Crawford řekla, že si toho jsou vědomi a vybrali právě toto zvíře, aby zdůraznili téma kolonizace dřív nedotčené ostrovní přírody. V titulcích se dál objeví chameleon. Tento invazivní druhy pochází z Afriky a má schopnost měnit svou kůži. Právě tento charakter výrazně koresponduje s chováním jedné z postav. Další hlavní hrdina je strachy bez sebe, protože si myslí, že má rakovinu varlat a několik dílů řeší jejich velikost. Právě na to odkazuje tapeta s nevzhlednými přezrálými plody papáji. Jednu ze zákeřných postav hraje Sydney Sweeney, jejíž jméno v titulcích doplňuje slizký had, který hledá svou kořist. Manželskou krizi jednoho z párů zase zobrazuje umírající ryba chycená v chapadlech medúzy. V samotném závěru se objeví název seriálu White Lotus, který nás z vizuálního světa tapet přenese do reálného příběhu. Vkusná estetika nás nadchla, a proto jsme pro vás připravili galerii reálných tapet s podobnou tematikou, které si můžete pořídit k sobě domů. Těšíte, až budete na stěnách číst své vlastní příběhy?

Galerie: Tapety v koloniálním stylu
Mohlo by se vám líbit