Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Bydlet ve stylu panenky Barbie, to je trend, který na nás v příštích letech čeká. Jak budou interiéry vypadat?

Info ikona
Westwing/Westwing.cz

Odvážný a zábavný trend spustila premiéra dlouho očekávaného filmu Barbie s hvězdným obsazením. Co od nového stylu bydlení, které nás podle odborníků bude v příštích letech provázet, máme čekat?

Terezie Benoni | 28. 07. 2023

Barbiecore proniká do bytového a interiérového designu. Bonbónový styl Barbie, označovaný jako „Barbiecore“ je sladký, barevný a s nádechem retra. Co je ale tou zásadní ingrediencí? Je to sebevědomí! Hlavním pravidlem je totiž, že více je více a rozhodně zapomeňte na nějaký minimalismus. Barvy ovládne samozřejmě růžová od fuchsiové po purpurovou, kterou doplní pastelové tóny. Tento styl je tudíž pro odvážné, co se nebojí experimentovat a rádi sáhnou po výrazných vzorech a texturách. V tomto trendu hrají prim také materiály, ze kterých se vyrábí nábytek a doplňky. Kombinace plastů s barevným sklem, kovem a na dotek příjemným velurem mají za cíl přenést vás do nostalgické estetiky 80. a 90. let.

Galerie: Bydlení ve stylu Barbiecore
Mohlo by se vám líbit

Bydlení jako v pohádce

Barbiecore se zaměřuje na vytváření pohádkových interiérů, které jsou hravé, ženské a zároveň luxusní. Nechybí proto kombinace s lesklými povrchy, zrcadly, krystaly, flitry nebo jemným potiskem květin. Tento extravagantní trend přináší do interiérů radost, důraz na detail a nekonvenčnost. Zároveň je však důležité dbát na vyváženost. Přílišné použití pastelových odstínů a dekorací může působit chaoticky a přeplácaně. Odborníci proto doporučují vhodně kombinovat jednodušší a čistší prvky s barevnými akcenty a myslet na to, aby interiér zůstal stále funkční a pohodlný. Barbiecore je odvážný a zábavný trend, který dává prostor pro kreativitu a experimentování.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku