Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Nebojte se do dekorací zakomponovat živé květiny

Při pravidelné zálivce mohou rostliny vydržet krásné celou zimu. 

Jedním z charakteristickýcj znaků předvánočních dní je i výzdoba domova do slavnostního kabátku a díky kratším dnům a brzkému stmívání se ke slovu hlásí nejrůznější lucerny i svícny, včetně těch adventních. Pokud nás ty klasické už omrzeli a chceme aby nás těšili nejen na Vánoce, můžeme je pojmout trochu jinak a zakomponovat do nich živé květiny.

Terezie Benoni | 16. 12. 2019

Co potřebujeme? 
Misku, která nám vyhovuje svým materiálem, živé rostliny dle vlastního výběru, například: sukulenty, poslední dobou stále oblíbenější hyacinty, eucalyptus, bavlník, nevěstin závoj, větvičky jehličnanů... zapichovací hmotu a samozřejme svíčky.

 

 

Živé rostliny vybírejte ty méně náročné na péči.

Na střed misky si nejdříve umístíme zapichovací hmotu podle toho, jakým způsobem chceme mít rozmístěné svíčky. Pokračujeme osazováním rostlin tak, abychom vyplnili každé volné místo misky. Ideální je kombinovat maximálně dva až tři druhy rostlin. Povrch zeminy kolem rostlin můžeme zakrýt například mechem, popřípadě větvičkami jehličnanů, eucalyptusem, a podobně.  Pro oživení můžeme doplnit šiškami a nebo vánočními baňkami. Nakonec do dekorativní hmoty zapícháme svíčky. Je to jednoduché a při občasné zálivce vám svícen vydrží po celou zimu.
 

Černá barva mísy dává vyniknout jednotlivým rostlinkám.

Chcete podobnou dekorační mísu? Seženete ji zde.

Živé květiny spolu se svíčkami působí velmi elegantně.

Ideální je kombinovat maximálně dva až tři druhy rostlin.

Ideální je kombinovat maximálně dva až tři druhy rostlin.
Cibule hyacintů můžete na jaře přesadit do záhonu.