Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Poradna

Pojďte s námi vyrábět. DIY ozdoby na stromečku potěší dvojnásob!

Počasí venkovním aktivitám moc nepřeje, tak pro vám máme hned několik jednoduchých návodů, jak si zkrátit čekání na Ježíška, nebo vyrobit na poslední chvíli drobné dárečky.

Promotion
Promotion
Terezie Benoni | 20. 12. 2019

1.
Mašličkový stromeček

Budete potřebovat:

- klacík
- provázek
- stuhy

Výroba tohoto stromečku zabere sotva pár minut a zvládnou ji i mladší školáci. Stačit vám bude kousek klacíku, na který jednoduše navážete stužky od nejkratší po nejdelší, tak aby vytvořily vánoční stromek. Prodávají se dekorační stužky, které mají v okrajích zašitý tenoučký drátek a budou tak lépe držet. Pak už jen zbývá přivázat jutový provázek k zavěšení.

Foto: ginaraemillerphotography.com

 

2.
Jednorožec na stromečku?

Budete potřebovat:

- hmotu Fimo nebo modurit
- vánoční plastovou nebo skleněnou baňku, může být i polystyrenová
- lepicí tavnou pistoli
- provázek
- tužku
- kousky filcu na ouška

Jestli si rádi hrajete, pusťte se do jednorožčích ozdob. Nejdřív si z fima nebo moduritu vyrobte roh a květinky na čelenku. Vyrábět můžete už z předem koupených vybraných barev, nebo po tepelné úpravě hmoty přetřít akrylovými barvami. Mezitím, než vám všechno zaschne, vyszřihněte si z kousku látky nebo filcu ouška a tavnou pistolí přelepte na kouličku. Jestli nemá baňka provázek, připevněte ho. Pak už jen mezi ouška vlepte roh a jednotlivé květiny a tužkou nebo fixem dokreslete oči.

Foto: thebestideasforkids.com
 

3.
K nakousnutí

Budete potřebovat:

- nůžky
- jehlu
- bavlnky
- kousky filcu nebo flauše
- vatu nebo vatelín

Máte doma milovníky donutů? Ozdobte jim vysněný stromeček. Vystříhejte si z flaušové látky nebo z filcu tvary koblih i s vybranou polevou a pak už sešívejte a sešívejte. Jednotlivé díly můžete vycpat vatou nebo vatelínem, aby byly koblihy pořádně naducané. Máte rádi koblihy posypané barevnými ozdobami? Vyšijte je na koblihy pomocí bavlnek. Nezapomeňte na provázek k pověšení.

Foto: thebakerupstairs.com

Zkuste vyrobit netradiční ozdoby.

4.
Až dopečete

Budete potřebovat:

- kovová vykrajovátka
- ubrousky
- tvrdý papír
- nůžky
- lepidlo
- provázek
- tužka

Na tvrdý papír nalepte ubrousek metodou decoupage, kdy přetřete horní díl ubrousku lepidlem tak, aby dokonale splynul s podkladem. Ideální je použít klasický Herkules. Na takto připravený výkres si položte jednotlivá vykrajovátka a obkreslete je. Pak vystřihněte z papíru daný tvar a přilepte k vykrajovátku. Propíchněte v horní části malou dírku a provlečte provázek na zavěšení. 

Foto: jennibowlinstudioinspiration.blogspot.com
 

5.
Auto v kouličce

Budete potřebovat:

- starý angličák
- plastový malý stromeček
- umělý sníh
- provázek
- plastovou kouli, co se dá rozdělat

Vánoční koulička s převapením nadchne malé i velké. Výrobu zvládnete raz dva, jen je potřeba nakoupit potřebné komponenty. Sehnat rozkládací plastovou baňku problém není. Umělý sníh včetně malého stromečku seženete ve floristickém obchodě a malé autíčko doma uričtě doma najdete. Pak už jen všechno naaranžujte a zavěste na stromek. 
 

Foto: itallstartedwithpaint.com

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion