Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Vkusné dekorace na zahradu? Zapomeňte na trpaslíky!

Info ikona
Vkusné dekorace na zahradu? Zapomeňte na trpaslíky!

Najít vkusnou zahradní dekoraci může být oříšek. Hledali jsme pro vás takové kousky, které exteriér dokonale dozdobí a neurazí vytříbený vkus. Pojďte si s námi prohlédnout květináče, sošky, lucerny, pítka nebo bylinkové zápichy od českých tvůrců.

Terezie Benoni | 9. 07. 2023

Trpaslíci, barevné větrníky a nevkusná keramika. To bývá často synonymem zahradní dekorace, kterou najdeme v nabídce velkoobchodů nebo květinářství. Nezoufejte, protože zahradu můžete vyzdobit i vkusnou keramikou a k tomu navíc od českých tvůrců, kteří své výrobky nabízí na Fleru. Svou zahradu tak můžete proměnit v galerii pod širým nebem. Nebojte se zajímavé sošky, lucerny nebo pítka umístit i do vzdálených koutů zahrady, protože procházka po ní pak bude skutečným zážitkem a  stále bude co objevovat. Keramika sice vydrží v náročných venkovních podmínkách, myslete ale na to, že na zimu je dobré dekoraci schovat. Významně tak prodloužíte její životnost.

Galerie: Vkusné dekorace na zahradu

Autoři: Keramirka, LubaArt, Eva Syslová, Keramika Vanya, divisny, zlobivá kočka, keramikas

Mohlo by se vám líbit

Zápichy jsou nutnost!

Ornitologové upozorňují, jak je důležité na zahradu umístit zdroj vody, aby měli ptáci, kde pít. Stejně důležitá je voda také pro hmyz. Pokud žádnou menší vodní plochu na zahradě nemáte, umístěte větší misku, nebo keramické pítko pro ptáky. Kromě té praktické funkce je to také krásná dekorace. Podobně přemýšlejte také nad zápichy do květináčů a záhonů. Jistě se vám také stalo, že jste někde v rychlosti něco zaseli, s tím, že přece nezapomenete, cože to bylo a za týden jste marně pátrali v paměti. Zápichy mohou být také skvělým doplňkem, které zahradu pozvednou na zcela novou úroveň a slušet budou i okennímu parapetu. Keramické svícny nebo lucerny s pomocí čajové svíčky vytvoří na večerní zahradě kouzelnou atmosféru. Můžete je rozestavět ke dveřím, podél pěšinky nebo je použít jako tlumené osvětlení na stůl. Některé květináče a truhlíky jsou tak krásné, že v nich můžete pěstovat klidně i plevel, a stejně budou ozdobou zahrady. Vyhoďte ty plastové a raději pořiďte nějaký ten ručně vyráběný kousek

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku