Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Čtyřčlenná rodina, dvoupokojový byt. Proměnou obýváku vyřešili problém s místem

Co dělat, když obývací pokoj v malém bytě musí sloužit i jako ložnice rodičů? V téhle zelené proměně dokázala designérka Andrea dostat na šestnáct čtverečních metrů nejen obývák a ložnici, ale i pracovnu a prádelnu. Zkrátka kdo chce, hledá způsob!

Terezie Benoni | 27. 02. 2022

Malý dvoupokojový byt se nachází v domě v pražských Malešicích a žije v něm Markéta s přítelem Honzou a dvěma syny, Matoušem a Františkem. Když kluci povyrostli, rodiče jim přenechali svou ložnici a sami si udělali spaní v obýváku. Ten je zároveň pracovnou a tak trochu i prádelnou – je to totiž jediné místo v bytě, kam se vejde sušák a prkno na žehlení zároveň. Spousta věcí na malém místě ale Markétě začala přerůstat přes hlavu, a tak poprosila designérku Andreu Beranovou, aby jí pomohla vymyslet úložné prostory a celkovou dispozici pokoje, aby se v něm dalo žít, aniž by tu čtyřčlenná rodina stále o něco zakopávala. Markéta si také přála změnit barevnost a vymyslet doplňky, jež by pokoj proměnily v přívětivější místo na zemi. Zásadní efekt udělala lahvová tapeta s hravým vzorem, který se zalíbil i klukům. Zeď Andrea ještě doladila zátiším z rostlin z obchůdku Pokojovky, a z koutku rázem vykouzlila skutečnou zelenou oázu.

Galerie: Proměna obýváku v dvoupokojovém bytě
Mohlo by se vám líbit

Největší nebezpečí našich domácností!

Že je zřejmě potkáme v koupelně, na to jsme připravení, ale víte, že na nás mohou zaútočit také v kuchyni, nebo v ložnici? Poradíme, jak o svou domácnost pečovat, aby byla před mikroby maximálně chráněná.
mariannebydleni.cz

Vkusná hra barev

Na první dojem by se snad mohlo zdát, že působí až příliš tmavě, zářivě bílý nábytek z Ikea a na míru vyrobený peřiňák na protější straně tu však barevnost dokonale vyvažují. Přidanou hodnotou jsou pak obrazy a rodinné fotky zasazené do jednoduchých rámečků, které udělaly pokoj mnohem osobnější a především útulnější. „Finálním impulzem k proměně bylo, když jsme si s přítelem loni před Vánoci udělali selfie u okna a já za sebou spatřila prázdný domov. Jako první jsem nechala ušít záclony a závěsy, aby to tu vypadalo aspoň trochu k světu. Andrea pak udělala další kus práce a výsledek se mi moc líbí. Velkou radost mám z peřiňáku – bylo hrozně únavné každý den přenášet peřiny vedle do pokojíčku. Teď je jednoduše hodím za gauč, a je to,“ směje se Markéta.

Mohlo by se vám líbit

Svůj venkovský dům zařídila poklady z bazarů a blešáků

Už je to víc jak dvacet let, co Anne se svým manželem s citem opravuje dům na venkově, který byl postavený už v roce 1910. Dnes za nimi rádi jezdí jejich dospělé děti i s vnoučaty.
mariannebydleni.cz

Související články

Proměny
Zelený strop a červené topení:  Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Zelený strop a červené topení: Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Proměny
Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně

Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně

Proměny
Proměna nudné předsíně na pražském Žižkově: Pryč je úzká nudle s bílými stěnami

Proměna nudné předsíně na pražském Žižkově: Pryč je úzká nudle s bílými stěnami

Proměny
Proměnili dětský pokoj tak, že už z něj děti nechtějí vůbec vytáhnout paty

Proměnili dětský pokoj tak, že už z něj děti nechtějí vůbec vytáhnout paty