Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Nevzhledná umakartová koupelna volala po změně

Info ikona
Proměna umakartové koupelny

Žižkovský panelákový byt potřeboval od základu přepracovat. Prostoru jsme dodali sílu grafickými vzory a dávkou denního světla. Proměna pod taktovkou designérky Andrey Beranové mu prospěla!

Zuzana Veselá | 3. 10. 2018

Markéta a Honza se stěhovali do panelákového bytu, kde Honza kdysi vyrůstal a kde dříve žila jeho maminka. Potřeboval důkladné oživení, které se týkalo také vstupního prostoru a koupelny se záchodem. Původní umakartové jádro i staré skříně neodpovídaly dnešním nárokům ani vzhledem, natož pak svou praktičností. Markéta se obrátila na designérku Andreu Beranovou a společně vymyslely ucelený způsob, jak bytu vdechnout nový život. Zmizela původní příčka mezi chodbou a obývákem – nahradily ji nové úložné prostory a přesunul se sem i záchod. Koupelna se tak příjemně rozšířila a do předsíně se dostalo více světla.

Galerie: Výrazná proměna chodby a koupelny
Mohlo by se vám líbit

V severském stylu

Interiér tmavé panelákové chodby se rázem proměnil ve světlý prostor. Bílé stěny doplňuje světlá dřevěná podlaha, bílý nábytek a několik minimalisticky pojatých dekorací v severském stylu. Nechybí kulaté zrcadlo, grafika v černém rámu, černobílý koberec a především pokojová rostlina, která zkrátka každý interiér oživí. Do tmavých prostor vybírejte z druhů, kterým dlouhobá absence denního světla nevadí. Bez slunce se neobejde žádná rostlina, ale některým stačí, když je sluníčku vystavíte jednou týdně a po zbytek času si vystačí s tmavým prostorem.

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit