Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Bílá barva malému městskému bytu zkrátka sluší

Dialog mezi stoletým interiérem, dobovým nábytkem a moderním designem, je vždycky plný kreativního jiskření s originálním výsledkem. Osmdesátimetrový švédský byt vytváří pro tuto komunikaci jedinečné kulisy.

Terezie Benoni | 3. 05. 2023

Pro majitele bytu nedaleko centra Stockholmu bylo při rekonstrukci zásadní, zachovat dobové prvky a jedinečnou atmosféru. Cílem bylo obnovit zašlou krásu městského apartmánu, vrátit mu eleganci a přidat něco z moderního designu. Jako ideální kulisy se ukázaly klasické bílé zdi, které dávají vyniknout jednotlivým kusům nábytku i dekorací. Bílé zdi s obnovenými štuky a stropními rozetami doplňují nové dřevěné podlahy, které jsou opatřené bílým voskem. Okna i dveře bylo nutné nechat vyrobit znovu, ale přesně odpovídají těm původním. Na ploše osmdesát metrů čtverečních je dnes jedna ložnice, oddělená kuchyně, obývací pokoj a samostatná pracovna.

Galerie: Elegantní stockholmský byt
Mohlo by se vám líbit

Uklidňující interiér bytu ve Stockholmu

Byt, který najdeme v domě postaveném už před sto lety, byl předchozími majiteli důkladně zrekonstruovaný. Úkolem pro ty současné bylo dřív tmavý interiér prosvětlit. Nakonec jim k tomu stačilo pouze pár plechovek s barvou.
marianne.cz

Střízlivá elegance

Stylový je už samotný příchod do bytu. Světlou halu zdobí zlaté secesní zrcadlo, nechybí praktické věšáky. Odtud můžete vejít do samostatné nevelké kuchyně, ze které vedou dvoukřídlé dveře na kouzelný balkon orientovaný na jižní stranu do klidného vnitrobloku. Rohová špíz poskytuje potřebné úložné místo. Protože by větší jídelní stůl zabíral zbytečné místo, je zde pouze kávový stolek s ikonickými židlemi značky Ton. Elegantní kuchyňská linka byla vyrobená v Himleköku a je opatřena pracovní deskou z carrarského mramoru. Stejný materiál najdeme také v koupelně. Obývací pokoj je stylový a svou atmosférou připomíná dobu konce 19. století. Několik vkusně vybraných dekorací odkazuje na současný skandinávský design zdůrazňující minimalismus a čisté linie. Vedle pokoje je další místnost, která je zařízená jako světlá kancelář. S hlavní ložnicí sousedí dvě prostorné šatny, a tak v samotné ložnici nebylo potřeba řešit úložný nábytek. Není tu proto nic jiného než pohodlná postel, noční stolky a křeslo.

Mohlo by se vám líbit

Odhalené cihly v tomto průmyslovém interiéru vytváří překvapivě útulnou atmosféru

Dub, cihly, kov a sklo. Protřepat, nemíchat a máte úžasný interiér, který v sobě spojuje klasiku, moderní design, i rustikální prvky. Jaká další kouzla designéři použili?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně

Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku