Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Rekonstrukci koupelny chtěli mít co nejrychleji hotovou, a tak se vyvarovali zbytečného bourání

Na focení této proměny jsme jeli do Rovenska pod Troskami, kde nás v jednopodlažním domku jako první přivítal kocour Flat a jeho panička Bára. S manželem a dvěma dětmi tu žijí už jedenáct let a celou tu dobu vlastně čekají, až bude čas a prostor konečně vylepšit koupelnu.

Terezie Benoni | 16. 06. 2023

Když se dům stavěl, nezbylo na ni mnoho peněz, a tak se museli spokojit s levnějšími materiály i vybavením – a taky počkat do doby, než děti trochu odrostou a v rodinné kase přibude částka na pořádný „face lift“. Bára oslovila svou sestru Romanu, protože je kromě stejného módního vkusu navíc spojuje i láska k minimalistickým interiérům a jemné barevné paletě. Nebyla jediná obava, že by mezi nimi vzniklo nějaké třecí pole. „Koupelnu jsme chtěli udělat co nejrychleji. Dlouhotrvající práce, hluk a nepořádek by narušily chod celé domácnosti, navíc s koupelnou sousedí ložnice. S rozvody a rozmístěním jednotlivých zón jsem tedy nehýbala, pouze s rozměry a vybavením. Bylo potřeba vytvořit více úložného prostoru na ručníky a mycí prostředky. Doporučovala jsem otevřené police, Bára chtěla naopak vše schovat, nakonec jsme našly kompromis: polootevřenou skříň z Ikea, ve které vyzní i doplňky a květiny,“ říká Romana.

Galerie: Koupelna v šedobílé
Mohlo by se vám líbit

Jednoduchá a laciná proměna: Ložnici na chalupě oblékli do barev a zkombinovali staré s novým

Erika a Josef Sedláčkovi mají víkendy na chalupě v Malíči nejradši ze všeho na světě. Právě proto je mrzelo, že tamní ložnice pořád ještě není ve stoprocentní kondici a přizvali si na pomoc designérku Kláru Šumovou.
marianne.cz

S minimalistickým přístupem

„Na začátku jsem kladla sestře na srdce, že chci všechno bílé, maximálně šedé. Jsem ráda, že jsem přistoupila na desku a poličku z dubového dřeva, které tu sterilnost narušily. A to i přes to, že je to trochu na úkor praktičnosti – deska je sice zalakovaná, ale děti občas něco shodí a už se objevují i drobné oděrky. V žádném případě bych ale neměnila. To dřevo je tak krásné, že mu leccos odpustím,“ říká Bára

V ČEM JE PROMĚNA VÝJIMEČNÁ

ROMANA JAŠKOVÁ, DESIGNÉRKA

„Řekla bych, že výjimečná je tím, jak jsme vyzráli nad ‚drobným‘ problémem s výměnou obkladů a dlažby. Během rekonstrukce jsme totiž zjistili, že slaměné panely, které jsou namontované na dřevenou konstrukci domu, jdou nekompromisně dolů i s kachlemi. Bourání jsme museli zastavit a nové obklady nalepit na ty původní. Je k tomu zapotřebí speciální hmota, kterou se povrch musí dokonale vyrovnat a je s tím práce jako na kostele. Není to nejlepší řešení, ale v danou chvíli nešlo nic jiného dělat. Kdybychom se rozhodli pro bourání, značně by se navýšil rozpočet a doba rekonstrukce a o to Bára rozhodně nestála. Místnost se tím ve finále i malinko zmenšila, ale naštěstí nábytek, který jsme do ní měli vymyšlený, se i přesto krásně vešel.“

TEXT A FOTO: ZUZANA VESELÁ

Mohlo by se vám líbit

Proměna fádní neútulné ložnice v romantický pokoj se špetkou skandinávské jednoduchosti

Smíchejte eleganci anglického venkova se špetkou skandinávské jednoduchosti, přihoďte hrst květu z louky za chalupou a máte základ romantické ložnice, která je přátelská, žensky sebevědommá i vlídně mateřská, přesně jako její majitelka.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Proměny
Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměna pokojíku pro malého raubíře, aby už v noci necestoval do postele rodičů, zafungovala dokonale

Proměny
Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměna malé terasy vysoko nad mestěm: Šarm a nadšení mladé maminky Petry přesvědčily designérku, aby se dala do práce

Proměny
Zelený strop a červené topení:  Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Zelený strop a červené topení: Proměna dřív fádní jídelní v originální místo plné pozitivní atmosféry

Proměny
Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně

Proměna kuchyně a jídelny: Majitelka chtěla, aby interiér působil romanticky, ale ne naivně, útulně, a přitom funkčně