Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Proměny

Exkluzivní proměna nevýrazné chodby ve stylový šperk

Info ikona
Exkluzivní proměna nevýrazné chodby ve stylový šperk

Nenápadná vstupní chodba se díky promyšlené hře s denním světlem a zrcadlovou skříní vyloupla do krásy. Osobitou atmosféru umocňuje výrazná tapeta se zlatým vzorem, něžně pastelové stěny a pečlivě vybrané doplňky.

Terezie Benoni | 17. 10. 2023

Byt v rezidenčním projektu Waltrovka v pražských Jinonicích, kde žijí Tereza a Jan s dcerami Annou a Emou, si rodina nemůže vynachválit. Oceňují skvělé sousedské vztahy, zeleň v okolí i komfortní občanskou vybavenost. „Školka je kousek, stejně jako obchody, navzájem si hlídáme děti, bydlí se nám tu krásně,“ popisuje Tereza. I doma je rodině dobře, téměř stometrový byt vyladila Tereza s designérkou Janou Vařechovou Holoubkovou do detailu. Chodbu, kterou vám představujeme v proměně, si nechaly na konec. „Původně to byla obyčejná bílá nudle se spoustou dveří, kde jsme se jen přezouvali, prostě nuda. Potřebovala oživit a příjemně zabydlet, aby nepůsobila tak sterilně.“ Tereza s Janem si přáli, aby chodba jejich nového bytu působila útulně a zároveň byla reprezentativní.

 

Galerie: Proměna fádní chodby
Mohlo by se vám líbit

Zvítězila tmavě modrá se zlatou

Hned za židlí s žebříkem je vstup do bytu, za rohem pak vchod do koupelny. Chodba má podobnou náladu a barevnost jako celý byt – designérka i tady vsadila na pudrově růžovou a jemně mentolovou doplněné hravým geometrickým motivem v podobě věšáků. Větev z lesa a zářivé lampionky mochyně peruánské sem vnášejí skutečný kus přírody. „Při přemyšlení o barevnosti prostoru musím často brát v úvahu víc variant, většinou podle preferencí investorů. Tereza má ráda pro zjemnění interiéru odstíny něžně růžové a lososové. „Stěnu se vstupem na toaletu, koberec a zrcadlo jsem navrhovala v temně zelené barvě, kterou doplňovaly lososová a žlutá pro optické rozjasnění nad vchodem do bytu. Zelené plochy měly být pokryty mnoha různě tvarovanými zrcadly, čímž by se opticky ještě víc rozšířil průchod do kuchyně s obývacím pokojem. Nakonec ale zvítězila tmavě modrá tapeta se zlatavými linkami. Zlatou doplňuje zrcadlo ve tvaru slunce a košatý mosazný věšák. Tereze padla do oka látka s geometrickým vzorem, z níž je čalounění lavice, a ta nakonec rozhodla o barevném základu chodby,“ vysvětluje designérka.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku