Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Čistá okna i podlahy? Jde to snadno a rychle

Čistá okna i podlahy? Jde to snadno a rychle

Průzračná okna, kterými do domova prosvítá jarní slunce. Křišťálově čisté podlahy, ze kterých by se „dalo jíst“. Líbilo by se vám takové bydlení? Není nic jednoduššího než tuto představu realizovat. Stačí zvolit správné pomocníky a vaše okna i podlahy budou zářit čistotou… a bez námahy.

Promotion | 21. 02. 2019

Jak na čistá okna? Můžete vsadit na starou dobrou (ale pracnou) klasiku v podobě kýblu a stěrky. Nadšenci do technických vychytávek zase rádi sáhnou po robotickém čističi, který sice sám zastane veškerou práci, ale zároveň vyžaduje vysokou vstupní investici. No a my ostatní zvolíme zlatou střední cestu v podobě ručních vysavačů oken. Práce s nimi je fyzicky nenáročná, ekologická, jde rychle od ruky a navrch je opravdu snadná. Stačí nanést mycí prostředek, navlhčeným mopem okna umýt a odstranit větší nečistoty. Pak už přijde na řadu samotný ruční vysavač. Zapnete ho, přiložíte stěrku k oknu a následně pod lehkým tlakem začnete sklo stírat obdobně, jako byste pracovali s běžnou stěrkou. Veškerá znečištěná voda je odsávána do nádržky uvnitř vysavače. A protože vysavač zvládne najednou odsát vodu i vyleštit sklo, stačí každé místo přejet pouze jednou. Za pár chvil tak budete mít hotovo.

Ruční vysavače oken můžete koupit v praktickém setu, který obsahuje také úzkou hubici pro dočištění hůře přístupných míst a okolí rámů. Hodit se vám může i teleskopická tyč, s jejíž pomocí bez potíží umyjete i střešní okna. Při volbě toho správného vysavače oken rozhodně neuděláte chybu, když vsadíte na produkty značek Leifheit a Kärcher, které dlouhodobě patří k nejoblíbenějším a také nejoceňovanějším čističům na trhu.

f

Čistič oken Leifheit Window Cleaner, čistič oken Leifheit SET a čistič oken Kärcher WV 50 plus, bateriový
s tyčí + mopem na okna

Až budou hotová okna, nic vám nezabrání vrhnout se na podlahy. Jak docílit jejich perfektní čistoty a zářivého lesku? Stačí použít správný mop. Nebojte se svěřit důvěru do rukou osvědčených výrobců Leifheit a Vileda. Samotný druh mopu vybírejte podle typu podlahy a také prostorových dispozic vašeho domova. Pro vytírání větších ploch jsou ideální univerzální ploché mopy. Ty můžete vybavit širokou paletou návleků, přičemž nejlepší volbou jsou návleky z mikrovláken, které mají vysokou efektivitu při zachytávání nečistot. Pokud se váš byt skládá spíše z menších nebo členitějších ploch, bude pro vás lepší volbou mop třásňový. Ten se bez potíží dostane pod nábytek a úspěšně vytře i obtížně dostupná zákoutí vašeho domova. Třásňové mopy se navíc mohou pyšnit vysokou absorpcí vlhkosti.

g

Mop sada Leifheit Profi, mop sada Vileda Easy Wring Ultramat Turbo a mop sada Vileda TURBO

Ploché i třásňové mopy mohou být vybaveny rotačním systémem. Ten se vám bude hodit především v případě, že jsou vaše podlahy ze dřeva, nebo jiných povrchů citlivých na kontakt s vodou. Díky otočnému kloubu, ke kterému je připevněna hlavice, totiž mop vyždímáte prakticky do sucha. To ocení nejen podlahy, ale i vaše ruce, které díky tomu vůbec nepřijdou do kontaktu s vodou.

Vsaďte na správné pomocníky a úklid oken i podlah ve vašem domě bude rychlý a pohodový. Navíc na DATART.cz nyní nakoupíte tyto pomocníky do konce února s DOPRAVOU ZDARMA.