Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Móda pro plnoštíhlé ženy: Kousky, které přidávají kila navíc. Na vině je špatný vzor či barva

Info ikona
móda

Móda je nástrojem sebevyjádření, kdy se každý snaží nalézt svůj vlastní styl, který nám pomáhá cítit se pohodlně a sebevědomě. Pro plnoštíhlé ženy může být výběr správného oblečení výzvou, ale pro perfektní výsledek se pouze stačí vyhýbat banálním chybám, které plnoštíhlé ženy často dělají a které mohou opticky přidat kila navíc.

Barbora Wittová | 20. 07. 2023
Mohlo by se vám líbit

Plnoštíhlé ženy by si neměly kupovat nadměrné velikosti ani příliš těsné oblečení

První a velmi častou chybou je nošení nevhodné velikosti oblečení. Plnoštíhlé ženy si často myslí, že větší velikosti oblečení skryjí jejich nedostatky pod šaty. Bohužel to ale může mít opačný účinek. Příliš volné oblečení může vytvářet dojem, že jste větší, než ve skutečnosti jste, a rozhodně tak rozbijete svoji siluetu, takže budete vypadat velmi neforemně. Naopak oblečení správné velikosti, které se přizpůsobí vaší postavě, vytvoří lepší proporce a bude vypadat lichotivě. Hledejte oblečení, které vytváří definici v pase, zvýrazňuje vaše přednosti a skrývá oblasti, které nechcete zdůrazňovat. Definovat svůj pas širším páskem či šátkem vám také může opticky pár kilo ubrat. Rozhodně se vyhněte příliš těsnému oblečení, které nepůsobí lichotivě při žádném kilu navíc. Pokud chcete svoji postavu opticky zeštíhlit, zaměřte se na přesně padnoucí spodní prádlo s podpůrnou podprsenkou nebo vyzkoušejte kompresní prádlo, které vytvoří plynulý vzhled, to by se však nemělo nosit příliš dlouhou dobu.

Mohlo by se vám líbit

Plnoštíhlé ženy by se měly vyhýbat velkým květinovým vzorům a nenosit pouze tmavé kousky

Plnoštíhlé ženy často slyší, že by se měly vyhýbat vzorovanému oblečení, protože to přidává kila navíc. A je pravdou, že například velké květinové vzory to opravdu umí. Nicméně správně zvolené vzory mohou opticky naopak zmenšit vaši postavu a dodat jí šmrnc. Velmi příjemným motivem jsou drobné kvítky nebo například svislé pruhy. Mějte však na paměti, že ne každý vzor funguje pro každou postavu. Volte vzory, které vám lichotí, a vyhněte se takovým, které by mohly deformovat vaši siluetu. Další častou chybou je nošení příliš tmavých barev. Tmavé barvy sice mají tendenci opticky zmenšovat postavu, ale neznamená to, že byste měly neustále chodit jen v černém oblečení. Správně zvolené pastelové barvy vás mohou rozzářit a dodat vám sebevědomí. Správné oblečení není jen o barvě, ale především o správném střihu a proporcích oblečení.

Nízké sebevědomí často ubírá na atraktivitě ženy

Posledním bodem je nedostatek sebevědomí. Bez ohledu na vaši postavu, měla byste se cítit pohodlně ve své kůži a nosit oblečení, ve kterém se cítíte skvěle. Nezáleží na tom, co říkají média nebo společnost. Jediné, co se skutečně počítá, je váš vlastní pocit a přesvědčení. Věřte si a experimentujte s módními trendy. Nenechte se omezovat nějakými zastaralými názory na to, co byste měli a neměli nosit. Vyhledejte inspiraci od dalších plnoštíhlých žen a sledujte, jak zdůrazňují svou krásu a styl. Móda by měla být zábavou a způsobem, jak vyjádřit svoji individualitu. Věřte si, mějte se rády, jděte ven a ukažte světu, že plnoštíhlé ženy mohou být krásné a sebevědomé!

Zdroj článku