Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Obří šály: Praktický trend, kterému podlehla Paříž i světové celebrity

Info ikona
šála

Během letošní zimy zapomeňte na nudnou klasiku a pořiďte si obří šálu připomínající spíš deku. Nejenže je v chladném počasí praktická, ale navíc je velice módní. Nosí ji celá Paříž a oblíbily si ji i některé celebrity.

Svatava Suchardová | 9. 01. 2024

Šála velikosti XXL je přímo geniálním zimním doplňkem, který v sobě spojuje praktičnost a módní vzhled zároveň. Potvrzuje to například Mary-Kate Olsen, která s touto velkou šálou, ležérně přehozenou přes ramena, vyráží do ulic. Senzaci z ní ovšem udělal hudebník Lenny Kravitz, když na sociálních sítích zveřejnil záběry, jak kráčí v obří hnědé šále, která mu sahá skoro až na zem. Pětisekundové video mělo šest miliónů zhlédnutí a tento nepřehlédnutelný doplněk se stal módním trendem letošní zimy.

Mohlo by se vám líbit

Obří šála po vzoru Francouzek

To, že větší a volně přehozené šály jsou skvělým doplňkem nejen na zimu, moc dobře ví i Francouzky, které šály rychle zařadily do své výbavy. V ulicích Paříže tak potkáte spoustu žen zahalených do nadměrných šál různých barev, vzorů a textur. Svou velikostí totiž dodává každému oblečení eleganci s nádechem pohodlí. Nadměrné šály nechyběly ani na módních molech milánského fashion weeku, kde dokazovaly hlavně svou estetickou roli.

Že se jedná o módní hit je přesvědčena i vedoucí nákupu luxusního e-shopu Matches, Romilly Proctorová, která pro The Guardian potvrdila, že o velké šály je obrovský zájem. 

Obří šály v čele street stylu

Jak nosit obří šálu?

Zajímavý je také postřeh autorky knihy Psychologie módy Caroyln Mairové, která v aktuálním trendu vnímá i něco hlubšího. "Nošení něčeho měkkého, obzvlášť kolem krku a ramen, nám může dodat pocit ochrany a bezpečí a to nejen před zimou," doplňuje.

Obří šály mají jediné pravidlo, a tím je jejich nadměrná velikost. Barva, vzor i materiál je pouze na vkusu majitelky. Krok vedle ale rozhodně neuděláte, když sáhnete po kouscích z vlny, mohéru nebo kašmíru a pro začátek také tlumených barvách, které v tomto případě potvrzují, že méně je někdy více. Na nošení těchto šál neexistuje správný ani špatný způsob, protože každý z nich vypadá jednoduše dobře. U monstrózní šály je důležité pouze to, aby byla co nejvíce vidět a pořádně zahřála svého nositele.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku