Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Obří šály: Praktický trend, kterému podlehla Paříž i světové celebrity

Během letošní zimy zapomeňte na nudnou klasiku a pořiďte si obří šálu připomínající spíš deku. Nejenže je v chladném počasí praktická, ale navíc je velice módní. Nosí ji celá Paříž a oblíbily si ji i některé celebrity.

Svatava Suchardová | 9. 01. 2024

Šála velikosti XXL je přímo geniálním zimním doplňkem, který v sobě spojuje praktičnost a módní vzhled zároveň. Potvrzuje to například Mary-Kate Olsen, která s touto velkou šálou, ležérně přehozenou přes ramena, vyráží do ulic. Senzaci z ní ovšem udělal hudebník Lenny Kravitz, když na sociálních sítích zveřejnil záběry, jak kráčí v obří hnědé šále, která mu sahá skoro až na zem. Pětisekundové video mělo šest miliónů zhlédnutí a tento nepřehlédnutelný doplněk se stal módním trendem letošní zimy.

Mohlo by se vám líbit

Červená barva, nenápadný luxus i snížený pas. Jaké budou módní trendy roku 2024?

Rok 2024 je tu! Co přinese ve světě módy? Světoznámé módní značky představily své kolekce pro nadcházející sezónu už na podzim uplynulého roku, a tak víme, že mezi trendy nebude chybět červená barva, velké „bezedné“ kabelky, ale také lesklé kabáty, snížený pas a všudypřítomný quiet luxury, tedy trend nenápadného luxusu bez okázalých log a nápisů. Co v novém roce obléknete vy?
marianne.cz

Obří šála po vzoru Francouzek

To, že větší a volně přehozené šály jsou skvělým doplňkem nejen na zimu, moc dobře ví i Francouzky, které šály rychle zařadily do své výbavy. V ulicích Paříže tak potkáte spoustu žen zahalených do nadměrných šál různých barev, vzorů a textur. Svou velikostí totiž dodává každému oblečení eleganci s nádechem pohodlí. Nadměrné šály nechyběly ani na módních molech milánského fashion weeku, kde dokazovaly hlavně svou estetickou roli.

Že se jedná o módní hit je přesvědčena i vedoucí nákupu luxusního e-shopu Matches, Romilly Proctorová, která pro The Guardian potvrdila, že o velké šály je obrovský zájem. 

Obří šály v čele street stylu

Jak nosit obří šálu?

Zajímavý je také postřeh autorky knihy Psychologie módy Caroyln Mairové, která v aktuálním trendu vnímá i něco hlubšího. "Nošení něčeho měkkého, obzvlášť kolem krku a ramen, nám může dodat pocit ochrany a bezpečí a to nejen před zimou," doplňuje.

Obří šály mají jediné pravidlo, a tím je jejich nadměrná velikost. Barva, vzor i materiál je pouze na vkusu majitelky. Krok vedle ale rozhodně neuděláte, když sáhnete po kouscích z vlny, mohéru nebo kašmíru a pro začátek také tlumených barvách, které v tomto případě potvrzují, že méně je někdy více. Na nošení těchto šál neexistuje správný ani špatný způsob, protože každý z nich vypadá jednoduše dobře. U monstrózní šály je důležité pouze to, aby byla co nejvíce vidět a pořádně zahřála svého nositele.

Mohlo by se vám líbit

Nenáviděné boty z roku 2010 jsou opět trendy

Vzbuzují emoce. Někdo je miluje, jiný nenávidí. Přesto čas od času ovládnou ulice, stránky módních časopisů, a především sociální sítě. Zavřete oči, období válenek právě přichází…
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Tradice
Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití