Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nenáviděné boty z roku 2010 jsou opět trendy. Vezměte na milost válenky

Vzbuzují emoce. Někdo je miluje, jiný nenávidí. Přesto čas od času ovládnou ulice, stránky módních časopisů, a především sociální sítě. Zavřete oči, období válenek právě přichází…

Ať hodí kamenem ten, kdo okolo roku 2010 nevlastnil válenky do půlky lýtek? Nebo o nich alespoň tajně nesnil? I když válenky dlouhodobě vzbuzují rozporuplné emoce, existovaly doby, kdy jsme je s nadšením nosily a opěvovaly jejich pohodlí a hřejivost. Z lásky se ale vyklubala nenávist a mnoho z nás válenky odsoudilo do módního pekla. Jenže, jak už to tak v módním světě bývá, trendy se neustále opakují, a tak je nejvyšší čas válenky oprášit a hrdě je zkombinovat se zimním outfitem.

Mohlo by se vám líbit

Červená barva, nenápadný luxus i snížený pas. Jaké budou módní trendy roku 2024?

Rok 2024 je tu! Co přinese ve světě módy? Světoznámé módní značky představily své kolekce pro nadcházející sezónu už na podzim uplynulého roku, a tak víme, že mezi trendy nebude chybět červená barva, velké „bezedné“ kabelky, ale také lesklé kabáty, snížený pas a všudypřítomný quiet luxury, tedy trend nenápadného luxusu bez okázalých log a nápisů. Co v novém roce obléknete vy?
marianne.cz

Válenky a jejich módní cesta

Namítáte, že válenky už nosíte? Pravda, už v minulých letech si o pozornost řekly válenky nízké (ultra mini), které jsme mohli zahlédnout na Gigi Hadid, Kendall Jenner a na dalších módních trendsetterkách. Nízká varianta válenek navíc působí takřka nenápadným dojmem, a tak si je do svého botníku pořídily i ženy, které válenkám v minulosti neholdovaly. Pokud jste si ale myslely, že vysoký typ válenek je navždy pasé, rychle vás vyvedeme z omylu. „Přesouváme se zpět k vysokým válenkám,“ řekla komička Esther Povitsky pro Variety. Obdobného názoru jsou také influencerky na sociálních sítích. Stačí si zadat heslo „tall ugg“, a rázem objevíte nespočet příspěvků, které oslavují tento typ vysokých válenek. A pozadu samozřejmě nezůstávají ani známé osobnosti. V kaštanových válenkách se v září procházela modelka Emily Ratajkowski, o měsíc později je Gigi Hadid zkombinovala se žlutým overalem. Ať chceme, nebo ne, vysoké válenky se vracejí do módní hry.

Jak nosí válenky celebrity

Jak vysoké válenky nosit?

Možností, jak vysoké válenky nosit, je nespočet. Krok vedle neuděláte s klasickou kombinací džín a válenek, v tomto ohledu ale můžete namísto skinny džínů obléknout rovný střih, případně volné kalhoty po vzoru zmiňované Gigi Hadid. Zahraniční celebrity nás také učí, abychom vzaly na milost sportovní styl, kterému vévodí legíny, volná sportovní mikina, oversized bunda a právě válenky. Stejně tak jsme mohly vysoké válenky zahlédnout v kombinaci s teplákovou soupravou. Případně si válenky můžete schovat na první jarní týdny, kdy je lze obout k dlouhé džínové sukni nebo mini sukni. Zdá se, že v případě válenek platí – proti gustu, žádný dišputát, a tak je jenom na vaší módní fantazii, jak si s válenkami pohrajete. 

Zaměřte se na kvalitu

Pokud chcete vysoké válenky zařadit do svého módní světa, pak hledejte válenky, které vynikají svou kvalitou. Věřte, že není nic horší než sešlapané válenky. Navíc platí, že s troškou péče s vámi kvalitní válenky vydří léta, nikoliv jenom jednu sezonu. A jak dobře víme, je velmi pravděpodobné, že za dalších deset až patnáct let budou vysoké válenky opět na vrcholu popularity.

Mohlo by se vám líbit

Trendy boty, které ovládnou letošní zimu

Ať chceme nebo ne, podzim už pomalu klepe na dveře. I proto je dobré vybavit svůj botník obuví, díky které si na vás podzimní plískanice nepřijdou. Dáte letos na podzim přednost pohodlným chelsea boots nebo vykročíte vstříc podzimu ve vysokých kozačkách?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejkrásnější šaty pro léto 2024, které seženete ve velikosti XXL: Každé tělo si zaslouží stylové oblečení

Nejkrásnější šaty pro léto 2024, které seženete ve velikosti XXL: Každé tělo si zaslouží stylové oblečení

Móda
Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Nejlepší boty, které se hodí k letním šatům podle jejich délky: Zjistěte, co obout k vašemu oblíbenému modelu

Móda
Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

Jak se obléknout do práce elegantně a pohodlně zároveň? K dokonalému outfitu vám stačí pár základních kousků

Móda
Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes

Módní ikony 90. let: Inspirujte se Rachel, Phoebe a Monicou. Dívky z Přátel udávají trendy dodnes